Інформація про «Віхола»

Ілона Замоцна, Ольга Дубчак, Марина Захарчук, Ірина Щепіна, Наталя Шнир та Вікторія Шелест, Креативні індустрії

«Віхола» /vikhola.com
Виторг 2022 рік: 14 млн грн*

Профайл

Місто
Київ
Виторг 2021 рік:
10 млн грн
Рік заснування
2020

Молоде київське видавництво, яке спеціалізується на публікації нон-фікшну українських авторів. Один з хітів «Віхоли» – книга «Матера вам не наймичка», продаж якої – десятки тисяч примірників. За три роки існування, видавництво видало 67 книжок загальним тиражем понад 400 000 примірників.

  • Київське видавництво «Віхола» було засноване у 2020 році. Початково видавали лише нон-фікшн літературу, але з часом розширили діапазон до художніх творів. 
  • Видавництво працює над книгами виключно українських авторів, має в роботі декілька серій — «Наукпоп», «Неканонічний канон», «Подарункова класика». 
  • У 2022 році перша художня книга видавництва, медичний трилер «Танці з кістками» Андрія Сем’янківа отримала премію «Книга року BBC».
  • Топ-5 продажів видавництва «Віхола» за перші три роки роботи: «Матера вам не наймичка» (46 623 примірників), «Медицина доказова та не дуже» (24 624 примірників), «Стіни у твоїй голові» (23 383 примірників), «Танці з кістками» (17 440 примірників) та «За лаштунками імперії» (14 020 примірників). 
  • У 2023 році видавництво почало видавати українську класику в подарунковому форматі, з передмовами українських літературнозавців, післямовами відомих митців, критиків та експертів. Серед виданих творів — «Тіні забутих предків» та «Кайдашева сім’я». 
  • Упродовж перших трьох років роботи «Віхола» продали закордон п’ять ліцензій на книги.
  • У 2023 році авторка та головна редакторка видавництва Ольга Дубчак потрапила до коротких списків Шевченківської премії за книги «Чути українською» та «Бачити українською».
Поруч в рейтингу «Next250»
«Видавничий дім Укрпол»
Сергій Ковальчук, Олег Шуптар
900 млн грн
«Вуд Інтернаціонал»
Вікторія Алексович
132 млн грн*
Участь в рейтингах
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі