50 найбільших експортерів України 2022
Після початку вторгнення мультинаціональні компанії зупинили роботу в Україні і почали евакуацію персоналу. Cargill вивезла в Румунію своїх співробітників і частину штату українського партнера TIS. Американській корпорації належить 51% у зерновому терміналі Neptune у порту Південний. Cargill, Louis Dreyfus і ADМ були серед перших, хто в березні переорієнтував експорт українського збіжжя на залізницю й автотранспорт. «Зерновий коридор» дозволив повернутися до системної роботи у портах Одеси. За серпень – жовтень сумарно ADM, «Вайтерра Україна», Cargill, COFCO та Louis Dreyfus вивезли морським шляхом понад 889 000 т. Компанії майже не спілкуються зі ЗМІ, тому складно оцінити ступінь втрат, яких вони зазнали під час війни. Директор Cargill Девід Макленнан у грудні минулого року розповідав Bloomberg, що корпорація втратила контроль за двома українськими підприємствами, які спеціалізуються на переробці соняшнику. Влітку 2022‑го через російські обстріли постраждали агрозавод COFCO в Маріуполі, зернові термінали канадської Viterra й американської Bunge у Миколаєві. У квітні дослідження Єльського університету констатувало, що частина аграрних мультинаціональних компаній продовжують операції в Росії. Viterra, Cargill та Louis Dreyfus з початку повномасштабної війни експортували майже 1,5 млн т російського зерна, повідомляв Bloomberg у липні. 13 лютого 2023 року Bunge домовилась про продаж олійного бізнесу в Росії. Покупець – компанія Exoil Trading Карена Ванецяна. Cargill і ADM припинили інвестиції в російські активи.
100 крупнейших частных компаний 2021
Представитель «большой четверки» агротрейдеров Louis Dreyfus контролирует около 10% мировой торговли сельхозсырьем. В 2020 году корпорация увеличила чистую прибыль на 68%, до $382 млн, при выручке $33,6 млрд. Из Украины трейдер экспортирует пшеницу, ячмень, кукурузу, подсолнечник и сою. Ему также принадлежат четыре элеватора в Винницкой, Черкасской и Запорожской областях. Чтобы стать ближе к фермерам, компания расширяет наземную логистику. «Мы инвестировали в железнодорожные вагоны, чтобы соединить фермы с портами и в конечном итоге с мировыми экспортными рынками, – говорит СЕО «Louis Dreyfus Украина» Александр Карпенко. – Парк из 660 вагонов позволяет дополнительно перевозить 1,2 млн т зерна в год. Компания планирует довести этот парк до 1000 вагонов.
100 крупнейших частных компаний 2020
Международный трейдер Louis Dreyfus пострадал в 2019 году от падения спроса на соевые бобы и торговых войн. Чтобы сфокусироваться, компания продала элеваторы в Канаде, а летом 2020‑го – и два зернохранилища в Украине. Параллельно украинская «дочка» трейдера накачивает свои логистические мускулы в Украине. С 2013 года она вложила в развитие зернового перегрузочного комплекса в порту Южный $104 млн. А в 2019‑м ЕБРР предоставил ей $35 млн на покупку вагонов: 660 уже куплено, на очереди еще 340. В 2019/2020 маркетинговом году компания нарастила экспорт зерна на 30% и вошла в пятерку крупнейших украинских экспортеров.
- Категория
- Мир
- Дата