«Дитинство без війни» – благодійна програма Руслана Шостака, що евакуювала понад 2000 осіб. Як долучитися?
Категорія
Партнерський матеріал
Дата

«Дитинство без війни» – благодійна програма Руслана Шостака, що евакуювала понад 2000 осіб. Як долучитися?

3 хв читання

Діти – одна з найбільш вразливих груп суспільства, особливо у країні, що перебуває в стані війни. Тисячі українських дітей постраждали від вторгнення, сотні тисяч змушені були покинути домівки, мільйони потребуватимуть психологічної підтримки. 

Аби допомогти дітям врятуватися від наслідків війни, підприємець Руслан Шостак, співвласник компаній EVA та Varus, організував проєкт з евакуації «Дитинство без війни». 

Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟

Це благодійна програма, за якою діти з прифронтових регіонів разом з опікунами мають можливість виїхати до Туреччини та перебувати там у безпеці. Ініціативу також підтримали Visa та monobank. Доєднатись до допомоги може кожен.

«Дитинство без війни» – благодійна програма Руслана Шостака, що евакуювала понад 2000 осіб. Як долучитися? /Фото 1

Фото надані пресслужбою програми «Дитинство без війни»

Скільки українських дітей постраждало від вторгнення Росії

Складно об’єктивно оцінити шкоду, яку заподіяла війна для дітей, адже порахувати точну кількість постраждалих в активній фазі бойових дій неможливо. 

  • За даними ювенальних прокурорів, сьогодні понад 1132 українські дитини постраждали внаслідок повномасштабного вторгнення Росії: 383 дитини загинули та понад 749 отримали поранення різного ступеню тяжкості. Це лише офіційно зафіксовані дані. 
  • Освітній омбудсмен Сергій Горбачов стверджує, що, за різними оцінками, за межами України перебувають від 700 000 до 1,5 млн дітей шкільного віку. Дані UNICEF передбачають ще більшу цифру – понад 1,8 млн українських дітей покинули країну з початку повномасштабного вторгнення. 
  • Раніше уповноважена президента з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук повідомляла, що, за інформацією з відкритих джерел, понад 234 000 дітей було примусово депортовано до РФ чи на територію Білорусі. 

Беззаперечним залишається факт, що вплив війни заподіює непоправну шкоду дітям. Особливо страждають діти-сироти, уродженці малозабезпечених сімей, а також неповнолітні, чиї батьки постраждали внаслідок вторгнення. 

«Дитинство без війни» – благодійна програма Руслана Шостака, що евакуювала понад 2000 осіб. Як долучитися? /Фото 2

Фото надані пресслужбою програми «Дитинство без війни»

«Дитинство без війни»: як за програмою евакуювали понад 2000 дітей

У березні 2022 року уряд створив Координаційний штаб із питань захисту прав дитини в умовах воєнного стану. Однак багато проєктів з евакуації та підтримки неповнолітніх реалізують небайдужі громадяни та, зокрема, бізнес.

«Дитинство без війни» – благодійна програма Руслана Шостака, що евакуювала понад 2000 осіб. Як долучитися? /Фото 3

Фото надані пресслужбою програми «Дитинство без війни»

Благодійний проєкт «Дитинство без війни» взяв собі за мету врятувати 5000 українських дітей. Це евакуаційна програма в Туреччині, покликана врятувати та підтримати вразливу категорію неповнолітніх та їх опікунів та зміцнити фізичне та психологічне здоров’я дітей. Кому може допомогти програма:

  • дітям-сиротам;
  • дітям, позбавленим батьківської опіки та піклування;
  • дітям, що знаходяться в складних життєвих обставинах;
  • особам, що їх супроводжують (опікунам, піклувальникам, вихователям).
«Дитинство без війни» – благодійна програма Руслана Шостака, що евакуювала понад 2000 осіб. Як долучитися? /Фото 4

Фото надані пресслужбою програми «Дитинство без війни»

На сьогодні за проєктом «Дитинство без війни» вдалось евакуювати вже понад 2000 дітей і тих, хто їх супроводжує, з прифронтових територій, більшості з дітей від 5 до 10 років. Усі евакуйовані особи перебувають на узбережжі Середземного моря. Для цього спонсори орендували кілька готелів, які планують закріпити за проєктом на стільки, скільки буде потрібно. 

«Дитинство без війни» – благодійна програма Руслана Шостака, що евакуювала понад 2000 осіб. Як долучитися? /Фото 5

Фото надані пресслужбою програми «Дитинство без війни»

За словами Руслана Шостака, всі евакуйовані діти мають статус, який дозволяє їм на законних підставах перебувати на території Турецької республіки протягом необхідного часу. Абсолютно всі учасники проєкту застраховані на весь час перебування в програмі. Реалізації проєкту сприяють Мінсоцполітики України та Туреччини, Посольство України в Турецькій Республіці, а також Дніпропетровська ОДА. 

«Дитинство без війни» – благодійна програма Руслана Шостака, що евакуювала понад 2000 осіб. Як долучитися? /Фото 6

Фото надані пресслужбою програми «Дитинство без війни»

«monobank (Універсал банк) першим із банків відгукнувся взяти участь в ініціативі партнерів – «Діти без війни». Це великий і важливий проєкт, що проходить за підтримки урядів України та Туреччини», – пояснює Ірина Старомінська, CEO Універсал банку. – Допомога в евакуації дітей, які залишилися без батьків під час війни, та інших дітей-сиріт із гарячих точок – це той біль зараз, який не може і не повинен залишитися непоміченим. Наша спільна мета – евакуювати 5000 дітей. Робити добро дуже просто: здійснюйте повсякденні витрати з картками monobank від VISA. Приєднуйтеся до правильних ініціатив. Переможемо разом!»

Туреччину обрали через високу якість медичних послуг, сприятливий клімат, та забезпечення повного страхування на період перебування. 

«Дитинство без війни» – благодійна програма Руслана Шостака, що евакуювала понад 2000 осіб. Як долучитися? /Фото 7

Фото надані пресслужбою програми «Дитинство без війни»

Діти отримують не лише безпечне середовище перебування, а й хороші умови життя, збалансоване харчування, а також корисне й різноманітне дозвілля, оздоровчі активності, заняття творчістю та спортом. При готелях, де проживають дітки, вже діють творчі гуртки та спортивні секції. 

Доєднатися може кожен: як допомогти постраждалим дітям

Шостак оцінює загальну вартість проєкту приблизно у $13 млн. Програма побудована таким чином, що кожен може долучитись до допомоги фінансово або в ролі волонтера. На сьогодні до ініціативи щоденно залучені понад 250 волонтерів.

«Дитинство без війни» – благодійна програма Руслана Шостака, що евакуювала понад 2000 осіб. Як долучитися? /Фото 8

Фото надані пресслужбою програми «Дитинство без війни»

Фінансово підтримати проєкт можна купуючи товари в магазинах EVA та Varus, користуючись картками Visa чи monobank. З кожної покупки від 150 грн, здійсненої у магазинах EVA та Varus, 5 грн перераховуватимуться на допомогу дітям. Якщо це буде картка Visa від monobank, сума донату становите 10 грн.

В інтернет-магазині EVA додатково діятиме знижка 5%. Благодійна акція триватиме до 2 жовтня 2022 року.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Головний журнал 2024 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні