Представники урядів України та Великої Британії 8 квітня підписали в Києві новий рамковий пакт з оборонно-промислової співпраці. А Міноборони Великої Британії – угоду з BAE Systems щодо обслуговування гаубиць, що стоять на озброєнні ЗСУ. Хоча тексти угод закриті, Forbes Ukraine вдалося розпитати у підписантів про деталі амбітної оборонної співпраці
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Угоди були підписані в межах оборонної конференції, що відбулася 8–9 квітня в Києві. Участь у ній брали представники близько 67 українських і 29 британських компаній, які провели 350 бізнес-зустрічей, повідомив міністр Мінстратегпрому України Олександр Камишін. «Британські компанії працюють разом з українськими та шукають можливості спільно виробляти більше озброєння», – зазначає він.
«Я тут, щоб допомогти розбудувати співпрацю між оборонною промисловістю Великої Британії та України», – каже міністр з питань торговельної політики Великої Британії Ґреґ Гендс. Велика частина компаній з українського боку займається безпілотниками, додає Енді Старт, національний директор з питань озброєнь Великої Британії.
Цілі зустрічі амбітні – це не тільки перемога України, а й співробітництво у довгостроковій перспективі, вже після неї.
Forbes Ukraine вдалося запитати, про що домовлялися сторони, у Енді Старта, Ґреґа Гендса, Олександра Камишіна та представників одного із найбільших у світі виробників озброєнь – BAE Systems, український офіс якого вже восьмий місяць працює у Києві.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.