Категорія
Свій бізнес
Дата

Конкурент Karcher. Подружжя інженерів зі Львова розробило обладнання для очищення складних механізмів за допомогою сухого льоду. Історія виробника кріобластерів Tiz Ice

2 хв читання

Наталія та Степан Гнатюки створили альтернативу обладнанню Karcher, що очищує складні механізми – від кондитерського приладдя до автомобільних моторів. Українське устаткування коштує удвічі менше, а власне виробництво сухого льоду дає змогу забезпечити замовникам повний цикл послуг з очищення

Український кріобластер Tiz Ice /З персонального архіву

Український кріобластер Tiz Ice Фото З персонального архіву

Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟

«Сухий лід – це твердий двоокис вуглецю (СО2), який при контакті з поверхнею перетворюється на газ, завдяки чому знімає наліт навіть у важкодоступних місцях, дезінфікує та зберігає поверхню непошкодженою», – розповідає Наталія Гнатюк, 33, директорка львівської компанії Tiz Ice. 

За її словами, метод очищення поверхонь сухим льодом (кріобластинг) набирає обертів за кордоном завдяки високій ефективності й тому, що відповідає сучасним трендам екологічності та сталого розвитку. 

На українському ринку досить довго було доступне лише іноземне обладнання – Karcher та CoolJet, що не по кишені локальному малому та середньому бізнесу, розповідає керівник компанії з ремонту вантажного автотранспорту «АБ Технолоджис» Володимир Шутов.

У пошуках альтернатив він знайшов компанію Гнатюків Tiz Ice і вже понад рік використовує обладнання львів’ян. «Ми розглядали закордонні варіанти, але вони коштують удвічі дорожче», – зазначає Шутов. Кріобластер схожий на піскоструй, але замість піску видає під тиском сухий лід. Український апарат Tiz Ice коштує $10 000, аналог зі схожими характеристиками від Karcher – понад 1 млн грн.

Конкурент Karcher. Подружжя інженерів зі Львова розробило обладнання для очищення складних механізмів за допомогою сухого льоду. Історія виробника кріобластерів Tiz Ice /Фото 1

Як виглядає кріобластер українського виробництва Tiz Ice

Кріобластер – власна розробка сімʼї Гнатюків. Степан Гнатюк працював головний інженером, а наразі – директором у компанії TIZ carbo-gaz, що виробляє та постачає вуглекислий газ виробникам газованих напоїв. Наталя після того, як вийшла з декрету, вирішила разом із чоловіком реалізувати власні бізнес-ідеї.

Вони почали з виробництва сухого льоду у 2019 році. Стартувати вдалося з невеликими капіталовкладеннями – за словами Наталії, всього $2000–3000. Це стало можливим завдяки співпраці з TIZ carbo-gaz, на території якого подружжя орендувало приміщення та обладнання і замовляло сировину зі знижкою. 

Плани з розвитку порушила пандемія. Попит на сухий лід впав до мінімуму, адже основними споживачами були розважальна індустрія та авіакомпанії. Втрималися на ринку завдяки переорієнтації на співпрацю з медичними установами, які займалися постачанням вакцин та експортом ліків за кордон. Наразі Tiz Ice працює з Farmasoft, ДП «Укроргсинтез» та ДП «Біоімплант», постачає сухий лід для клієнтів, які придбали кріобластер, а також логістичними компаніями, що займаються доставкою медичних препаратів.

Наталія Гнатюк, співзасновниця Tiz Ice

Наталія Гнатюк, співзасновниця Tiz Ice

Окрім виробництва сухого льоду, підприємці вийшли в суміжну нішу – кріобластинг. Це типова практика за кордоном, коли виробники сухого льоду пропонують послуги чи обладнання для очищення сухим льодом, розповідає Наталя Гнатюк. «Ми маємо ідентичні сертифікати, як інші світові компанії, та завдяки власній технології можемо конкурувати за ціною», – каже підприємниця.

Поки що Tiz Ice залишається в Україні єдиним виробником обладнання кріобластингу. Їх устаткування працює на гранулах сухого льоду власного виробництва, що є додатковою конкурентною перевагою. Своїм замовникам підприємці пропонують обладнання, знижку на сировину, навчання персоналу та гарантійне обслуговування. Фірмам, які не готові купувати окремий апарат, Гнатюки здають кріобластери в оренду. «Одного разу достатньо, аби навчитися працювати з таким приладом», – говорить Наталія.

У 2023 році валовий дохід фірми склав близько 6 млн грн, за словами підприємців, і це тільки початок. Найбільший потенціал Гнатюк вбачає на ринку харчової промисловості, оскільки очищення та дезінфекція сухим льодом відповідає вимогам європейської системи управління безпечністю харчування HACCP. Вже зараз підприємниця веде переговори з одним із найбільших виробників хліба в західному регіоні.

У планах – масштабуватися й запустити нові моделі для чистки обладнання. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Головний журнал 2024 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні