Категорія
Свій бізнес
Дата

Forbes Digital

Прощання з монополістом. Сотні тисяч українських компаній застрягли в російській системі 1С. Чому вони так повільно переходять з неї? (+приклади тих, хто це зробив)

4 хв читання

1С - російська система автоматизування бізнесу

1С - російська система автоматизування бізнесу

Попри повномасштабну війну, український бізнес продовжує використовувати російську облікову систему 1С. Що зупиняє підприємців від переходу та які є альтернативи?

⚡️Інвестуйте у свої знання з сайтом Forbes. Лише з 18 по 21 липня знижка 40% за промокодом FLASH. Отримайте доступ до матеріалів, які формують лідерів. Підписуйтеся.

«На адаптацію 1С під свої потреби протягом перших чотирьох років ми вклали від $50 000 до $100 000», – розповідає співзасновниця проєктно-будівельної компанії 7Сі Наталія Дерен. Понад 11 років вона працювала на обліковій програмі російського походження. 

Станом на січень 2022 року російською обліковою програмою користувалося близько 80% бізнесу України, вважає СЕО української ERP системи BIMP Дмитро Обухов. Інша оцінка – близько 500 000 встановлених примірників, казав Forbes директор українського розробника ERP-систем IT-Enterprise Олег Щербатенко у лютому 2023-го.

За підрахунками Обухова, за останні два роки з російського софту вийшло лише 10% українського бізнесу, ще 5% – прийняли рішення змінити систему. В чому полягають складнощі?

Вивести токсини

Втрата інвестицій, зроблених на доробку програми – одна з причин, чому український бізнес не поспішає відмовлятися від 1С. Російський софт було легко дописати під свої потреби, пояснює Дерен.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
В новому журналі Forbes Ukraine: список NEXT 250 перспективних компаній малого та середнього бізнесу

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні