Альона Шевцова, генеральна директорка МПС LEO та акціонерка IBOX BANK
Категорія
Партнерський матеріал
Дата

Банкомати, інкасація та міграція серверів. Про воєнний стан на фінансовому та платіжному ринках розповідає Альона Шевцова, генеральна директорка МПС LEO та акціонерка IBOX BANK

Альона Шевцова, генеральна директорка МПС LEO та акціонерка IBOX BANK

Зрозуміти, наскільки хорошим було життя, можна по галереї в айфоні. Як зараз кажуть, фотографії до 24 лютого краще не дивитись. Так ось, ми намагаємося обнулити життя і звикнути до факту війни.

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Про роботу групи компаній LEO та IBOX BANK

Спочатку багато хто припускав, що війна триватиме 3–4 дні. Тому IBOX BANK дозволив відділенням працювати у звичному режимі: відкриватись, обслуговувати клієнта з 9 до 6. За 3 місяці я розумію, що це була катастрофічна помилка. Відкривати відділення, особливо у прифронтових зонах, – це ризикувати життям працівників. Втратити когось із них – непоправно, це груба помилка керівників та акціонерів банку. Тому підхід ми змінили, подбали про безпеку усіх співробітників.

Після релокації колег ми зіткнулися з проблемою евакуації серверів, обладнання та з періодичними DDOS-атаками на дата-центри. Розпочалася міграція наших ресурсів на інші ДЦ на території України та за кордоном. Підсилили наші сервери й зараз дотримуємося вказівок НБУ – підтримуємо економіку України. До речі, за ці три місяці НБУ жодного разу не зупиняли фінансову систему, за що ми дуже вдячні.

Щодо терміналів, компанія та банк втратили значну частину парку в перші дні війни – близько 40%. Наші стратегічні партнери, термінальна мережа Ibox, говорять про 15% постраждалих чи знищених терміналів. Проводити інкасацію теж важко. Проблеми з паливом, кадрами, безпекою та логістикою.

Банкомати, інкасація та міграція серверів. Про воєнний стан на фінансовому та платіжному ринках розповідає Альона Шевцова, генеральна директорка МПС LEO та акціонерка IBOX BANK /Фото 1

Сьогодні основною метою для нас є підтримка життєдіяльності IBOX BANK наскільки це можливо. Все ж таки банк – це насамперед частина критичної інфраструктури України й роботодавець для понад 500 співробітників. У LEO ми зберігаємо робочі місця для 120 працівників. Наразі наш колектив частково перебуває у Польщі, частково в Україні.

Утримання рівня прибутковості IBOX BANK

Прекрасні слова – прибутковість та маржинальність. Зараз IBOX BANK, як і весь банківський сектор, працює в понятті операційного нуля. І нам максимально важливо, щоб цей операційний нуль не перетворився на операційний мінус. Тому топменеджмент виконує всі можливі функції, працюючи на загальний результат.

Про роботу на тимчасово окупованих територіях

Ринок платіжних послуг трансформувався. Це виражається й у фінансових обмеженнях НБУ всередині України, і у можливостях банківських установ, і платоспроможності населення. Негативні наслідки особливо відчуваються на тимчасово окупованих територіях.

На жаль, процес запровадження рублевої зони почався й навіть цієї хвилини українцям навʼязується необхідність розрахунку в рублях. Цю валюту доводиться використовувати для придбання товарів першої необхідності: хліб, молоко, вода. Тому люди змушені за дивним курсом міняти гривню, знімати гроші з карток. Хоча ми розуміємо, що, наприклад, термінали на окупованих територіях наразі не працюють.

Ввести рублеву зону змінивши цінники в продуктових магазинах, неможливо. Основна мета для окупантів – замінити банківську систему України на власну. Ми щодня моніторимо російський ринок та враховуємо заяви їхнього регулятора про наміри частини банків відкрити відділення в Херсоні, Мелітополі, Маріуполі. Тут йдеться про чергові санкційні банки, які не визнані жодною фінансовою інституцією світу. Оцінити однозначність цього процесу складно, але й про успіхи запровадження рублевої зони говорити поки зарано.

Бізнес після перемоги України

Попри те, що ми відкрили офіс у Польщі, центр життєвих інтересів групи компаній LEO та IBOX BANK залишається в Україні. Як підприємець я постійно ставлю собі найважливіше питання: який план відновлення економіки країни після війни?

Одна з відповідей – міжнародне партнерство. Сьогодні відбувається масштабний інтеграційний процес між двома країнами – Польщею та Україною. Цей процес рухається семимильними кроками насамперед завдяки лояльній політиці Президента Польщі та всієї країни. Я говорю не лише про військову підтримку, а й про інтеграцію українського бізнесу в економіку Польщі. Ми розуміємо, що кількість товарів та послуг, які українці експортуватимуть до Польщі, у 2022–2023 роках збільшиться в десятизначному розмірі. Перші плоди цієї інтеграції – відкриття «Дія.Бізнес» у Варшаві. Основна мета – допомогти українцям в офіційному оформленні себе як переселенців чи свого бізнесу на території Польщі.

Безперечно, у нас є й інші країни-партнери. Але вони поки не настільки відкриті до українського бізнесу, як Польща. Ця країна, швидше за все, і стане другим хед-офісом для банку та платіжної системи.

Закінчу цю статтю новиною – ми в LEO та IBOX BANK прийняли рішення знімати фільм про те, як відбувається переміщення команди з 24 лютого до сьогодні, і що переживає український бізнес під час війни. Усі ключові особи будуть грати самих себе, ми розповімо про найскладніші хвилини та про єдиний дух, який допоміг протистояти ворогові.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні