У січні 2023 року на одну вакансію в ритейлі претендувало пʼятеро людей, а за рік – тільки двоє. Основна проблема – у напрямах роботи, де потрібні чоловіки призовного віку. Як компанії справляються з кризою кадрів
Даруємо 40% знижки на річну підписку Forbes Digital. Пропозиція діє за промокодом SEPT40 до 18 вересня включно. Оформлюйте за посиланням.
У грудні 2023 року кількість вакансій у ритейлі відновилася на 94% до довоєнного періоду, йдеться у спільному дослідженні Асоціації ритейлерів України і robota.ua, наданому Forbes. Однак від цього компаніям не стало легше. Протягом минулого року кількість претендентів невпинно падала, поки не досягла позначки 2,1 людини на одну вакансію у грудні.
Серед причин кризи персоналу – виїзд «білих» і «синіх» комірців за кордон, падіння споживчого попиту і небажання чоловіків влаштовуватися на офіційну роботу, кажуть опитані Forbes ритейлери.
Чоловіки не хочуть офіційно оформлюватися на роботу, бо компанія подає інформацію до Територіального центру комплектування, кажуть у пресслужбі «АТБ-маркет». У найбільшого ритейлера України мобілізовані близько 10% від загальної кількості чоловічого персоналу – 4000 людей.
Як ритейлери розв’язують кадрову проблему?
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.