Категорія
Компанії
Дата

Перебудова для прискорення. Чому Horizon Capital вийшов із госпітального бізнесу

«Добробут» — найбільша мережа приватних клінік в Україні, у неї 16 медцентрів у Києві, 3000 співробітників, у тому числі 1800 лікарів. /Олександр Чекменьов

«Добробут» — найбільша мережа приватних клінік в Україні, у неї 16 медцентрів у Києві, 3000 співробітників, у тому числі 1800 лікарів. Фото Олександр Чекменьов

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Бізнесмен Олег Калашніков і власник інвесткомпанії Concorde Capital Ігор Мазепа викупили у свого партнера, фонду Horizon Capital, міноритарну частку в мережі клінік «Добробут». Про причини, які призвели до угоди, Мазепа говорить ухильно: «Я вислав ціну — вони погодилися, вони вислали ціну — я погодився». Плани розвитку компанії, за його словами, не зміняться. «Я розраховую, що вклав гривню, а отримаю три або п'ять, — говорить бізнесмен. — Компанія зростає на 50% щороку в середньому за останні шість років».

Акціонером «Добробуту» фонд був менше двох років. У середньому, Horizon «сидить» у компаніях чотири-шість, говорив виданню MC Today партнер Василь Тофан. У письмовій відповіді Forbes засновник і гендиректор Horizon Capital Олена Кошарна назвала exit із «Добробуту» вдалим. За її словами, Horizon завжди шукає можливість виходу з інвестиції, оскільки в цьому суть його бізнесу. «Horizon зробив свою справу і пішов, заробивши гроші», — пояснює Мазепа. Суму угоди сторони не розкривають. За словами Мазепи, вона в рази більша, ніж $5 млн. (Це мінімальний обсяг вкладень Horizon у портфельну компанію).

Як розповів Мазепа Forbes, про викуп партнери задумалися два-три місяці тому. «Цей ринок пустий, його ємність — $6-8 млрд, потрібно бігти і все», — пояснив він. Нових вливань у компанію співвласники не планують, говорить Мазепа. Побудова третього корпусу нового госпіталю на Севастопольській площі і ремонт клініки «Борис» обійдуться компанії майже в $45 млн. Госпіталь площею 10 000 м кв повинен відкритися в середині квітня, «Борис» зупинять на реконструкцію після пандемії. Крім цього, «Добробут» відкриває в середині літа дві клініки в Ірпені та Броварах. Інвестиції, за словами Мазепи, у кожну — $3-5 млн. 1 вересня 2021 року компанія має намір відкрити інститут післядипломної освіти для лікарів.

«Добробут» — найбільша мережа приватних клінік в Україні, у неї 16 медцентрів у Києві, 3000 співробітників, у тому числі 1800 лікарів. За 2020 рік компанія прийняла 330 000 унікальних пацієнтів — на 70 000 більше, ніж у попередньому році. ЕBITDA компанії за 2019 рік — майже $6 млн, більш свіжих даних немає.

Ринок приватних медпослуг зростає, підтверджує Олександр Деркач, співвласник великої медклініки «Оберіг». Державна медицина не розвивається, тому люди шукають допомоги у приватних клініках, говорить він. У жовтні минулого року «Оберіг» відкрив новий корпус. Інвестиції в проєкт склали майже 1 млрд гривень. «Інвестори бачать стабільність ринку, дефіцит і перспективи», — робить висновок Лія Смекун, організатор конференцій Medical business forum.

Інфографіка Леонід Лукашенко

Інфографіка Леонід Лукашенко

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні