Категорія
Компанії
Дата

Перебудова для прискорення. Чому Horizon Capital вийшов із госпітального бізнесу

«Добробут» — найбільша мережа приватних клінік в Україні, у неї 16 медцентрів у Києві, 3000 співробітників, у тому числі 1800 лікарів. /Олександр Чекменьов

«Добробут» — найбільша мережа приватних клінік в Україні, у неї 16 медцентрів у Києві, 3000 співробітників, у тому числі 1800 лікарів. Фото Олександр Чекменьов

🎂 День народження у нас — подарунки вам. Forbes Ukraine чотири роки, тому даруємо 44% знижки на річну підписку на сайт Forbes. Діє з промокодом FORBES4 до 31 березня. Оформлюйте зараз за цим посиланням

Бізнесмен Олег Калашніков і власник інвесткомпанії Concorde Capital Ігор Мазепа викупили у свого партнера, фонду Horizon Capital, міноритарну частку в мережі клінік «Добробут». Про причини, які призвели до угоди, Мазепа говорить ухильно: «Я вислав ціну — вони погодилися, вони вислали ціну — я погодився». Плани розвитку компанії, за його словами, не зміняться. «Я розраховую, що вклав гривню, а отримаю три або п'ять, — говорить бізнесмен. — Компанія зростає на 50% щороку в середньому за останні шість років».

Акціонером «Добробуту» фонд був менше двох років. У середньому, Horizon «сидить» у компаніях чотири-шість, говорив виданню MC Today партнер Василь Тофан. У письмовій відповіді Forbes засновник і гендиректор Horizon Capital Олена Кошарна назвала exit із «Добробуту» вдалим. За її словами, Horizon завжди шукає можливість виходу з інвестиції, оскільки в цьому суть його бізнесу. «Horizon зробив свою справу і пішов, заробивши гроші», — пояснює Мазепа. Суму угоди сторони не розкривають. За словами Мазепи, вона в рази більша, ніж $5 млн. (Це мінімальний обсяг вкладень Horizon у портфельну компанію).

Як розповів Мазепа Forbes, про викуп партнери задумалися два-три місяці тому. «Цей ринок пустий, його ємність — $6-8 млрд, потрібно бігти і все», — пояснив він. Нових вливань у компанію співвласники не планують, говорить Мазепа. Побудова третього корпусу нового госпіталю на Севастопольській площі і ремонт клініки «Борис» обійдуться компанії майже в $45 млн. Госпіталь площею 10 000 м кв повинен відкритися в середині квітня, «Борис» зупинять на реконструкцію після пандемії. Крім цього, «Добробут» відкриває в середині літа дві клініки в Ірпені та Броварах. Інвестиції, за словами Мазепи, у кожну — $3-5 млн. 1 вересня 2021 року компанія має намір відкрити інститут післядипломної освіти для лікарів.

«Добробут» — найбільша мережа приватних клінік в Україні, у неї 16 медцентрів у Києві, 3000 співробітників, у тому числі 1800 лікарів. За 2020 рік компанія прийняла 330 000 унікальних пацієнтів — на 70 000 більше, ніж у попередньому році. ЕBITDA компанії за 2019 рік — майже $6 млн, більш свіжих даних немає.

Ринок приватних медпослуг зростає, підтверджує Олександр Деркач, співвласник великої медклініки «Оберіг». Державна медицина не розвивається, тому люди шукають допомоги у приватних клініках, говорить він. У жовтні минулого року «Оберіг» відкрив новий корпус. Інвестиції в проєкт склали майже 1 млрд гривень. «Інвестори бачать стабільність ринку, дефіцит і перспективи», — робить висновок Лія Смекун, організатор конференцій Medical business forum.

Інфографіка Леонід Лукашенко

Інфографіка Леонід Лукашенко

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні