Carlsberg Ukraine є частиною Carlsberg Group, однієї з провідних пивоварних компаній у світі зі 175-річною історією на ринку. Три заводи компанії у Запоріжжі, Києві та Львові з початком повномасштабної війни зупинили свою роботу, визначивши основним пріоритетом безпеку людей.
Згодом роботу пивоварень почали відновлювати. Генеральний директор компанії Олег Хайдакін ділиться історією управління бізнесом під час повномасштабної війни в Україні.
Практичний МBA від Forbes на реальних кейсах, щоб прокачати навички управління на прикладі Володимира Кудрицького, ексголови правління «Укренерго».
Премʼєра другого сезону YouTube проєкту «Директорія» вже на каналі Forbes Ukraine!
Протистояти хаосу війни допомагає короткотермінове планування
Ранок 24 лютого. Що робити? Насамперед – подбати про безпеку співробітників і громад. Спочатку ми повністю зупинили роботу трьох заводів. Почали евакуацію людей, переналаштування бізнес-процесів, перерозподіл обов’язків між співробітниками. Перейшли в режим антикризового управління бізнесом із залученням головного офісу Carlsberg Group, що підтримує нас та готовий продовжувати інвестиції в Україну.
Працівники Carlsberg Ukraine забезпечують роботою понад 20 000 людей
Один співробітник пивоварні створює додатково 16 робочих місць у суміжних галузях. У Carlsberg Ukraine понад 1300 працівників, які забезпечують роботою ще понад 20 000 людей по всій Україні. Звідси виокремлюється два пріоритети – безпека команди та відновлення бізнесу задля збереження робочих місць і підтримки економіки.
Відновлення бізнесу – результат синергії між бізнесом і державою
На початку війни ми зіштовхнулися із кількома викликами: сировинна криза, зруйновані логістичні ланцюжки, дефіцит палива, криза постачальників, а також повна заборона продажу алкогольних напоїв, під дію якої потрапило й пиво. Але крок за кроком відбулися зміни, оскільки економіка має працювати. Пивоварна галузь напряму впливає на успіх економічного відновлення.
Кожен був готовий робити те, що від нього залежить. Цей щоденний тихий героїзм допоміг побудувати системну роботу навіть у мінливий воєнний період
За даними останнього дослідження Oxford Economics, у 2019 році галузь забезпечила 23,1 млн робочих місць у світі, $555 млрд валового внеску доданої вартості у світовий ВВП, а також сплатила $262 млрд податкових надходжень у досліджуваних країнах. Середньостатистичний працівник пивоварного заводу генерує майже в п’ять разів більше валової доданої вартості, ніж середньостатистичний працівник у цілій економіці.
Керівництво країни закликало відновлювати бізнес, де це можливо. Бізнес і влада розуміють один одного і працюють задля спільного блага.
Баланс і підтримка команди – завжди вдале рішення
Мені як керівнику в усьому потрібен баланс. Для мене він полягає у швидкості прийняття рішень та повній довірі до команди. Такий підхід дав неоціненну реакцію – залученість, оперативність і професіоналізм. Кожен був готовий робити те, що від нього залежить. Цей щоденний тихий героїзм допоміг побудувати системну роботу навіть у мінливий воєнний період.
Багато наших колег змінили або розширили зону відповідальності, що дало змогу зберегти робочі місця. До сьогодні ми збираємо інформацію про колег та їхні родини: чи вони в безпеці, чи потрібна їм допомога. Ми заснували Фонд відновлення житла для співробітників, чиє помешкання постраждало внаслідок війни. Також продовжимо виплачувати заробітну плату всім колегам, хто сьогодні захищає нас на фронті.
Після перемоги бізнес стане сильнішим, а поки потрібно працювати й допомагати у зоні своїх можливостей
Ми маємо дбати про людей, з якими й для яких працюємо. Компанія активно підтримує гуманітарні ініціативи і забезпечила фінансову підтримку вже понад 10 благодійним фондам.
Серед проєктів – облаштування модульного містечка для переселенців у Львові, робота нашого музею «Львіварня» та переказ 30% вартості квитка на благодійність, відновлення Макарівської амбулаторії, доставка велосипедів для тимчасово переміщених осіб з Копенгагена в межах проєкту Bikes4Ukraine. З лютого ми виробляємо також і питну воду для гуманітарних цілей – майже 2 млн л уже доставлено в регіони, що цього потребують.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.