Василь Дудник, генеральний менеджер "Хенкель Баутехнік (Україна)". Фото: Артем Галкін
Категорія
BrandVoice
Дата

Цементна підтримка. Український «Хенкель Баутехнік» про допомогу Україні, запуск заводів, та вихід із РФ

Василь Дудник, генеральний менеджер "Хенкель Баутехнік (Україна)". Фото: Артем Галкін

Як український бізнес міжнародного гіганта Henkel проходить крізь випробування війною.

Генеральний менеджер «Хенкель Баутехнік (Україна)» Василь Дудник розповів Forbes, як компанія рятувала та підтримувала команду, допомагала постраждалим, скільки спрямувала на гуманітарні проєкти і як тепер працює, відновлюючи виробництво.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Як війна відбилася на роботі ваших підприємств? Як заводи працюють зараз?

З 24 лютого роботу наших чотирьох українських виробництв було тимчасово призупинено. Насамперед ми керувалися питанням безпеки наших працівників, тож всі рішення ухвалювали з урахуванням цього фактора. 

Поточна ситуація в країні стрімко змінювалася, і ми отримали від штаб-квартири свободу на ухвалення оперативних рішень щодо діяльності заводів. Постійно відстежуючи динаміку, уже на початку квітня ми відновили роботу заводу в західному регіоні. У травні було поновлено виробництво в Київській області.

Чи можемо говорити про конкретні суми збитків?

Нам досі невідомі доля та стан ще двох заводів на тимчасово окупованих територіях і в зонах бойових дій у Харківській і Херсонській областях. «Хенкель» не провадить діяльності на тимчасово окупованих територіях. Враховуючи тривалість війни та вищезазначені фактори, говорити про збитки рано.

Цементна підтримка. Український «Хенкель Баутехнік» про допомогу Україні, запуск заводів, та вихід із РФ /Фото 1

Василь Дудник, генеральний менеджер «Хенкель Баутехнік (Україна)». Фото: прес служба компанії

Як відбувається робота та забезпечення команди в поточних умовах?

З перших годин війни були ухвалені критично важливі рішення: повна виплата зарплат на три місяці вперед – цим ми допомогли колегам та їхнім родинам організувати релокацію у безпечні місця, щоб люди мали все необхідне. Понад 600 співробітників отримали разову фінансову допомогу незалежно від місця перебування – і ті, хто залишався в Україні, і ті, хто вирішив поїхати. 

Все, що може працювати з урахуванням нинішніх обставин, працює

Компанія допомогла оплатити проживання в Україні та за кордоном. На фінансову допомогу колегам, сприяння релокації та їхнє облаштування на місцях компанія спрямувала за весь час майже 34 млн грн. 

Колектив у безпеці. Всі, хто нині не зі зброєю в руках, працюють у безпечних місцях. Отже, крім виробництва, яке об’єктивно потребує фізичної присутності людей, деякі бізнес-процеси й не зупинялись. Внаслідок двох років пандемії COVID, «Хенкель» має доволі розвинену цифрову інфраструктуру, яка дозволяє виконувати дистанційно максимум завдань без втрати ефективності. Процеси й люди – все, що може працювати з урахуванням нинішніх обставин, працює. 

З початку вторгнення багато компаній, попри призупинення операційної діяльності, спрямували активність на волонтерські та гуманітарні ініціативи. Розкажіть про вашу діяльність у цьому напрямку. 

Пакет допомоги для України від штаб-квартири Henkel надійшов у перші 48 годин війни – майже 44 млн грн на гуманітарні місії та підтримку співробітників. Згодом цей пакет було розширено до майже 170 млн грн. 

Близько 80 млн грн – фінансування гуманітарних проєктів і передання продукції для підтримки постраждалих і біженців. На заході України в адміністративно-виробничих будівлях компанії у перші дні війни силами волонтерів «Хенкель Баутехнік (Україна)» створено тимчасовий притулок для біженців. 

Співробітники «Хенкель» з європейських країн зібрали для допомоги Україні близько €100 000.

Велику кількість запасів зі складів – готову продукцію, пакувальні матеріали – було передано волонтерам для допомоги постраждалим громадам, на спорудження захисних укріплень соціально важливих об’єктів, на ремонти лікарень і житла для біженців. 

Ми були вражені підтримкою колег із країн ЄС: співробітники «Хенкель» з європейських країн зібрали для допомоги Україні близько €100 000. Фонд імені засновника компанії Фріца Хенкеля підтримав таку ініціативу – подвоїв цю суму до понад €200 000. Всі кошти надійшли до України на гуманітарні потреби. 

«Хенкель Баутехнік (Україна)» є частиною глобального бізнесу Henkel, який раніше функціонував і у РФ. Як міжнародна компанія відреагувала на вторгнення?

Henkel – один із перших глобальних бізнес-лідерів, який засудив війну РФ проти України, підтримав заклик міжнародного товариства вивести війська з території України, а згодом оголосив про вихід та припинення бізнесу в РФ. Для партнерів українського бізнесу «Хенкель Баутехнік» така чітка позиція міжнародної компанії дуже важлива – ми отримали схвальні відгуки стосовно такого рішучого кроку. Це прояв поведінки відповідального лідера.

Підтримання економіки країни – одне з найважливіших завдань зараз. Який внесок «Хенкель» робить в економіку? 

Компанія продовжує вести свою бізнес-діяльність і вирішила не користуватися зниженими на час війни ставками оподаткування, а й надалі підтримувати бюджет України, сплачуючи податки в повному обсязі. Будівельні матеріали українського виробництва на відбудову країни – одна з нагальних потреб. Ми в українському «Хенкель Баутехнік» бачимо в цьому одну зі своїх ключових місій. 

Запуск заводів – серед її головних елементів. Це економічна підтримка для громад, де розташовані наші заводи. Тисячі співробітників наших бізнес-партнерів, які працюють із продукцією Ceresit та інших наших брендів, повернуться до роботи для дистрибуції, проєктування, будівництва. Не словом, а ділом ми підтримаємо модернізацію та відновлення України. 

Компанія ухвалила рішення про пожертву продукції Ceresit на суму близько 40 млн грн для поновлення об’єктів соціальної інфраструктури після завершення бойових дій

«Хенкель Баутехнік (Україна)» – лідер українського будівельного ринку з впровадження новітніх матеріалів і найсучасніших сталих технологій. Ми допомагаємо українцям, громадам і бізнесу заощаджувати, беручи активну участь у програмах термомодернізації. Нашу продукцію використовують у тисячах проєктів із підвищення енергоефективності й утеплення, у надскладних технологічних рішеннях під час ремонту доріг, мостів, промислових та інфраструктурних об’єктів. 

Ось і зараз ми готуємо нові рішення для будівництва та відновлення. Наприклад, невдовзі в Україні буде презентовано новий матеріал для 3D-принтингу в сфері будівництва. Також вдосконалюємо наявні рішення та продукти, які приємно здивують фахівців і майстрів. Головна наша ідея – впровадження в Україні сучасних технологій, забезпечення якісними матеріалами та підтримка інженерним та інноваційним досвідом «Хенкель Баутехнік». 

Додатково хочу зазначити, що компанія ухвалила рішення про пожертву широкого спектра будівельної продукції Ceresit на суму близько 40 млн грн для поновлення об’єктів соціальної інфраструктури після завершення бойових дій. Цей пакет – доповнення до тієї допомоги, яку надано з початку війни для захисту та відновлення нашої держави.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні