Категорія
Інновації
Дата

Forbes Digital

Один із найбільших ангельських клубів ICLUB за рік інвестував $10 млн у 25 стартапів, зокрема у FintechFarm Дубілета. Про списані стартапи, запуск власного додатка та екзити – інтерв’ю Вікторії Тігіпко та Юрія Романюхи

8 хв читання

Вікторія Тігіпко, Юрій Романюха /колаж Анастасія Решетнік

Засновниця фонду TA Ventures Вікторія Тігіпко і CEO ICLUB Юрій Романюха Фото колаж Анастасія Решетнік

Заснований найбільшим українським фондом TA Ventures Вікторії Тігіпко, ангельський синдикат ICLUB закінчив 2023-й із 25 новими стартапами у портфелі та проінвестованими $10 млн. У перший рік великої війни інвестиції ICLUB просіли на $2 млн через обмеження Нацбанку. Про відновлення темпів інвестування, два закритих стартапи та запуск власного додатка розповіли в інтерв’ю Forbes Вікторія Тігіпко та CEO ICLUB Юрій Романюха

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Повномасштабне вторгнення боляче вдарило по ангельських інвестиціях – Нацбанк обмежив перекази валюти за кордон сумою не більше ніж $100 000. Інвестиції ангельського синдикату ICLUB впали з $10 млн у 2021-му до $8 млн у 2022 році. 

Українські ангели не могли інвестувати у великих обʼємах, пояснює Вікторія Тігіпко, засновниця фонду TA Ventures, який запустив ICLUB у 2018 році. Тігіпко та учасники синдикату спільно вкладаються у стартапи. «Якщо з угоди виходить TA Ventures, виходить і член ICLUB», – додає Тігіпко. Наздогнати довоєнні інвестиції ICLUB вдалося у 2023-му, коли частка іноземних членів синдикату сягнула понад 53%. 

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні