Категорія
Інновації
Дата

Один із найбільших ангельських клубів ICLUB за рік інвестував $10 млн у 25 стартапів, зокрема у FintechFarm Дубілета. Про списані стартапи, запуск власного додатка та екзити – інтерв’ю Вікторії Тігіпко та Юрія Романюхи

Вікторія Тігіпко, Юрій Романюха /колаж Анастасія Решетнік

Засновниця фонду TA Ventures Вікторія Тігіпко і CEO ICLUB Юрій Романюха Фото колаж Анастасія Решетнік

Заснований найбільшим українським фондом TA Ventures Вікторії Тігіпко, ангельський синдикат ICLUB закінчив 2023-й із 25 новими стартапами у портфелі та проінвестованими $10 млн. У перший рік великої війни інвестиції ICLUB просіли на $2 млн через обмеження Нацбанку. Про відновлення темпів інвестування, два закритих стартапи та запуск власного додатка розповіли в інтерв’ю Forbes Вікторія Тігіпко та CEO ICLUB Юрій Романюха

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Повномасштабне вторгнення боляче вдарило по ангельських інвестиціях – Нацбанк обмежив перекази валюти за кордон сумою не більше ніж $100 000. Інвестиції ангельського синдикату ICLUB впали з $10 млн у 2021-му до $8 млн у 2022 році. 

Українські ангели не могли інвестувати у великих обʼємах, пояснює Вікторія Тігіпко, засновниця фонду TA Ventures, який запустив ICLUB у 2018 році. Тігіпко та учасники синдикату спільно вкладаються у стартапи. «Якщо з угоди виходить TA Ventures, виходить і член ICLUB», – додає Тігіпко. Наздогнати довоєнні інвестиції ICLUB вдалося у 2023-му, коли частка іноземних членів синдикату сягнула понад 53%. 

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні