ШІ, Мінцифри, регулювання ШІ /Getty Images
Категорія
Інновації
Дата

Forbes Digital

«Погано дивитися лише на ЄС». «Біла книга» регулювання штучного інтелекту від Мінцифри розчарувала бізнес. Чому? Forbes зібрав п’ять претензій до документа

5 хв читання

Уряд уперше презентував документ, який пояснює плани України на регулювання штучного інтелекту. На кінець 2023-го в Україні було 243 ШІ-компанії, свідчить дослідження AI House та Roosh. Фото Getty Images

Відсутність глибини, ШІ-перегони з тоталітарними урядами, десинхронізація законотворців та розвитку технологій. Про стратегію регулювання штучного інтелекту очами ринку, де понад 240 ШІ-компаній.

Команда Forbes відібрала 250 найбільш перспективних компаній. Хто потрапив у перелік NEXT 250? Дізнавайтесь у новому випуску Forbes Ukraine! Купуйте журнал вже зараз!

«Краще не допускати державу до регулювання високих технологій», – написав CEO однієї з найбільших продуктових ІТ-компаній MacPaw Олександр Косован під дописом заступника голови Мінцифри Олександра Борнякова про перший документ, що пояснює, як Україна регулюватиме штучний інтелект, – «Білу книгу».

Мінцифри презентувало її наприкінці червня 2024-го. Вона описує етапи підготовки держави та бізнесу до регулювання ШІ. У планах ухвалити закон – аналог європейського AI Act. Щоб стежити за дотриманням норм регулювання, Мінцифри пропонує створити відповідний регуляторний орган.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
В новому журналі Forbes Ukraine: список NEXT 250 перспективних компаній малого та середнього бізнесу

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні