Категорія
Новини
Дата

Стартап Deel залучив $425 млн при оцінці $5,5 млрд – він допомагає наймати людей з усього світу. Як компанія пов'язана з Україною

Стартап Deel привернув інвестиційний раунд на $425 млн, оцінка перевалила за $5,5 млрд. Компанія створює платформу для найму й зарплатних виплат по всьому світу. Цей єдиноріг тісно пов'язаний з Україною – тут у нього є інвестори й розробники

Фото зі сторінки стартапу Deel в Twitter / twitter.com/deel

Фото зі сторінки стартапу Deel в Twitter / twitter.com/deel

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Deel в 2019 році заснували випускники MIT: уродженець Франції, етнічний єврей Алекс Буазіз і китаянка Шу Вон. Як пише Forbes в профайлі Буазіза для премії 30 до 30, створити компанію підштовхнули власні бізнес-труднощі.

У 2016-му він відкрив свій венчурний фонд і побачив, наскільки складно стартапам наймати співробітників по світу. У кожній юрисдикції свої правила, податкові ставки й тонкощі. Швидкозростаючим компаніям немає коли відкривати представництва в нових локаціях. Вони звертаються до посередників, що уповільнює і здорожує найм, або взагалі відмовляються від пошуку. Deel дає можливість швидко наймати в 150 країнах і організовувати виплати в 120 валютах.

Як була створена і чого досягла Deel

Deel запустили в 2019 році, щоб зробити глобальний найм зручнішим і простішим: крім ведення бухгалтерії компанія допомагає структурувати договори з контрактними співробітниками, виставляти рахунки й організовувати страховки, видавати опціони, інтегрується з HR-сервісами. Deel швидко досягла успіху: одразу після випуску з акселератора Y Combinator компанія залучила $4,5 млн при оцінці близько $15 млн від групи інвесторів на чолі з фондами Sarona Ventures, ESAS Ventures і AltaIR Capital, повідомляє виписка з аналітичного сервісу Pitchbook.

З того часу оцінка зросла більш ніж у 350 разів – до квітня 2021 року Deel залучила понад $204 млн. У компанію, злету якої сприяв перехід на віддалену роботу й дефіцит кадрів у технологічній індустрії, проінвестували Anderseen Horowitzh, глава Uber Дара Хосровшахі, співзасновник Reddit Алексіс Оганян. Новий раунд на $425 млн піднімає оцінку до $5,5 млрд. Стан засновників, у яких залишилося близько 27% компанії, на папері перевищує $1 млрд. «Бізнес працював добре, але з новим фінансуванням ми зможемо масштабувати швидше, відкривати більше підрозділів і продовжимо трансформувати найм без озирання на межі», – прокоментував новий раунд Буазіз.

Стартап Deel залучив $425 млн при оцінці $5,5 млрд – він допомагає наймати людей з усього світу. Як компанія пов'язана з Україною /Фото 1

Як виглядає продукт Deel зсередини

Весь цей час стартап не публікував прямих фінансових метрик, але говорив про активне зростання. За 2020 рік Deel виріс із семи співробітників у США до 120 чоловік, розкиданих між 30 країнами. Виручка досягла $10 млн, пише The Information. У першому кварталі 2021 року компанія обслуговувала 1800 клієнтів і допомогла виплатити понад $100 млн у зарплатах, пише CBInsight.

Сьогодні послугами Deel користуються понад 4500 компаній. Серед клієнтів інші зіркові стартапи на кшталт Notion, Dropbox, Shopify і Coinbase. Штат виріс до 400 осіб. Це явно не межа – ринок HR-програм для віддаленої роботи виросте до $43 млрд до 2026 року, свідчить прогноз CB Insights. Майбутній бум уже відбивається в інвестиційній активності – влітку 2021-го сервіс для роботи з віддаленими співробітниками Remote привернув гроші при оцінці в $1 млрд. Компанію Papaya Global, яка робить бухгалтерський софт для міжнародного найму, оцінили в $3,7 млрд.

При чому тут Україна

«Україна – один із найбільших центрів розробки після США й Ізраїлю. Наші інженери дуже затребувані», – каже Марʼян Тарнавський, менеджер Deel по роботі з клієнтами в країнах Центральної та Східної Європи. За його словами, місцеве представництво працює близько року й налічує до двох десятків інженерів. Також Deel дає змогу наймати українців іншим компаніям на своїй платформі. Тарифи при роботі з ФОП стартують від $50 на місяць, підтримка штатного співробітника – близько $500. Останнє можливе завдяки запуску власної юрособи – ТОВ «Діл Юкрейн» працює з липня 2021 року.

За словами Тарнавського, найактивніше українців наймають компанії зі США, Ізраїлю та Польщі. «Такі сервіси зараз дуже затребувані, тому що нішу традиційно займали компанії-посередники, але вони не забезпечують тієї самої швидкості», – каже партнер рекрутингового агентства CNA International Таїсія Млюзан. В Україні на запуску R&D-представництв і обслуговування виплат спеціалізуються Alcor, Rost Group, Smart Solutions. «Компаній небагато, а попит є. Альтернатива сервісам і посередникам – прямі виплати зі США, операції з криптовалютою, запуск власної юрособи в Україні», – пояснює Млюзан.

Українці є і серед інвесторів Deel. У квітні 2021 року в компанію вклав венчурний фонд Roosh, створений вихідцем з Reface Деном Дмитренко і раннім інвестором компанії Сергієм Токаревим. З того часу його інвестиція зросла майже в чотири рази. «Знайти угоду допоміг нетворк нашої команди. Я знайомий із засновником Deel і ключовими інвесторами серій B і С», – каже керуючий партнер Roosh Ден Дмитренко. Фонд не розкриває розміру інвестицій, але вказує, що це «значний для нас чек».

Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні