Стартап Deel привернув інвестиційний раунд на $425 млн, оцінка перевалила за $5,5 млрд. Компанія створює платформу для найму й зарплатних виплат по всьому світу. Цей єдиноріг тісно пов'язаний з Україною – тут у нього є інвестори й розробники
Deel в 2019 році заснували випускники MIT: уродженець Франції, етнічний єврей Алекс Буазіз і китаянка Шу Вон. Як пише Forbes в профайлі Буазіза для премії 30 до 30, створити компанію підштовхнули власні бізнес-труднощі.
У 2016-му він відкрив свій венчурний фонд і побачив, наскільки складно стартапам наймати співробітників по світу. У кожній юрисдикції свої правила, податкові ставки й тонкощі. Швидкозростаючим компаніям немає коли відкривати представництва в нових локаціях. Вони звертаються до посередників, що уповільнює і здорожує найм, або взагалі відмовляються від пошуку. Deel дає можливість швидко наймати в 150 країнах і організовувати виплати в 120 валютах.
Як була створена і чого досягла Deel
Deel запустили в 2019 році, щоб зробити глобальний найм зручнішим і простішим: крім ведення бухгалтерії компанія допомагає структурувати договори з контрактними співробітниками, виставляти рахунки й організовувати страховки, видавати опціони, інтегрується з HR-сервісами. Deel швидко досягла успіху: одразу після випуску з акселератора Y Combinator компанія залучила $4,5 млн при оцінці близько $15 млн від групи інвесторів на чолі з фондами Sarona Ventures, ESAS Ventures і AltaIR Capital, повідомляє виписка з аналітичного сервісу Pitchbook.
З того часу оцінка зросла більш ніж у 350 разів – до квітня 2021 року Deel залучила понад $204 млн. У компанію, злету якої сприяв перехід на віддалену роботу й дефіцит кадрів у технологічній індустрії, проінвестували Anderseen Horowitzh, глава Uber Дара Хосровшахі, співзасновник Reddit Алексіс Оганян. Новий раунд на $425 млн піднімає оцінку до $5,5 млрд. Стан засновників, у яких залишилося близько 27% компанії, на папері перевищує $1 млрд. «Бізнес працював добре, але з новим фінансуванням ми зможемо масштабувати швидше, відкривати більше підрозділів і продовжимо трансформувати найм без озирання на межі», – прокоментував новий раунд Буазіз.
Весь цей час стартап не публікував прямих фінансових метрик, але говорив про активне зростання. За 2020 рік Deel виріс із семи співробітників у США до 120 чоловік, розкиданих між 30 країнами. Виручка досягла $10 млн, пише The Information. У першому кварталі 2021 року компанія обслуговувала 1800 клієнтів і допомогла виплатити понад $100 млн у зарплатах, пише CBInsight.
Сьогодні послугами Deel користуються понад 4500 компаній. Серед клієнтів інші зіркові стартапи на кшталт Notion, Dropbox, Shopify і Coinbase. Штат виріс до 400 осіб. Це явно не межа – ринок HR-програм для віддаленої роботи виросте до $43 млрд до 2026 року, свідчить прогноз CB Insights. Майбутній бум уже відбивається в інвестиційній активності – влітку 2021-го сервіс для роботи з віддаленими співробітниками Remote привернув гроші при оцінці в $1 млрд. Компанію Papaya Global, яка робить бухгалтерський софт для міжнародного найму, оцінили в $3,7 млрд.
При чому тут Україна
«Україна – один із найбільших центрів розробки після США й Ізраїлю. Наші інженери дуже затребувані», – каже Марʼян Тарнавський, менеджер Deel по роботі з клієнтами в країнах Центральної та Східної Європи. За його словами, місцеве представництво працює близько року й налічує до двох десятків інженерів. Також Deel дає змогу наймати українців іншим компаніям на своїй платформі. Тарифи при роботі з ФОП стартують від $50 на місяць, підтримка штатного співробітника – близько $500. Останнє можливе завдяки запуску власної юрособи – ТОВ «Діл Юкрейн» працює з липня 2021 року.
За словами Тарнавського, найактивніше українців наймають компанії зі США, Ізраїлю та Польщі. «Такі сервіси зараз дуже затребувані, тому що нішу традиційно займали компанії-посередники, але вони не забезпечують тієї самої швидкості», – каже партнер рекрутингового агентства CNA International Таїсія Млюзан. В Україні на запуску R&D-представництв і обслуговування виплат спеціалізуються Alcor, Rost Group, Smart Solutions. «Компаній небагато, а попит є. Альтернатива сервісам і посередникам – прямі виплати зі США, операції з криптовалютою, запуск власної юрособи в Україні», – пояснює Млюзан.
Українці є і серед інвесторів Deel. У квітні 2021 року в компанію вклав венчурний фонд Roosh, створений вихідцем з Reface Деном Дмитренко і раннім інвестором компанії Сергієм Токаревим. З того часу його інвестиція зросла майже в чотири рази. «Знайти угоду допоміг нетворк нашої команди. Я знайомий із засновником Deel і ключовими інвесторами серій B і С», – каже керуючий партнер Roosh Ден Дмитренко. Фонд не розкриває розміру інвестицій, але вказує, що це «значний для нас чек».
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.