Користувачі месенджера Telegram тепер можуть купувати у додатку Bitcoin, а також надсилати й отримувати Toncoin. Над криптовалютою Toncoin працюють незалежні розробники, проте у витоків проєкту стоїть Павло Дуров, співзасновник «ВКонтакте» і Telegram. Він хотів розробити віртуальні гроші для оплати послуг і сервісів у Telegram, але їх визнали незаконними у США. Що ж пропонують користувачам Telegram
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Монету Toncoin випускає організація незалежних розробників TON Foundation. Ціна Toncoin – $1,9, а ринкова капіталізація – $2,3 млрд. Для порівняння: вартість токена Solana – $88 із капіталізацією $29 млрд, а Ethereum – $2,828 із капіталізацією $340 млрд. Монета Toncoin є більш як у 500 000 гаманців.
Функція переказу криптовалюти у Telegram значно спрощує користування Toncoin – власникам токенів тепер не потрібно платити комісію, вводити довгі адреси гаманців і чекати підтвердження. Все, що треба, – додати бот Wallet у Telegram та привʼязати до нього свою банківську картку. Далі надсилати Toncoin можна буде як повідомлення у додатку.
Схожу функцію з назвою Tip Jar має Twitter – він дозволяє переказувати Bitcoin як «чайові» для користувачів через сервіси Cash App, Patreon чи Venmo.
Ідея додати криптоплатежі до Telegram, який зараз має понад 550 млн користувачів, виникла у Дурова ще у 2018 році. Він заснував блокчейн-проєкт Telegram Open Network (TON) та почав випускати токен Gram, який користувачі могли б використовувати для оплати товарів і послуг у месенджері. Блокчейн Дурова обіцяв опрацьовувати транзакції швидше, ніж Bitcoin чи Ethereum.
Масштабувати проєкт не вдалося – втрутилася Комісія з цінних паперів США: вона вимагала оформити випуск монет Gram як угоду з цінними паперами, що бюрократичніше й дорожче. Дуров цього не зробив, зібравши на розвиток TON $1,7 млрд через первинне розміщення монет (ICO). Регулятори США визнали токен Gram та ІСО незаконним, змусили заплатити штраф і повернути гроші інвесторам.
Дуров відмовився від блокчейн-проєкту, але ідею підхопили незалежні розробники, адже TON мав відкритий код. Вони перейменували Telegram Open Network у The Open Network, а токен Gram у Toncoin. Зараз TON Foundation позиціонує себе як незалежна від Telegram організація. Точна кількість членів фонду невідома.
У квітні організація залучила $1 млрд пожертв для подальшого розвитку. Інвесторам рекламують TON як зручний блокчейн для Web 3 – епохи.
Росіянин Дуров, який з 2017 року живе у Дубаї та не хоче, аби його вважали громадянином РФ, підтримує TON Foundation. «Я пишаюся тим, що технологія, яку ми створили, жива і розвивається… TON на роки випереджає все інше у сфері блокчейну», – сказав він у грудні минулого року.
Крипторинок у першому кварталі 2022 року
Дослідження криптовалютної біржі EXMO
Капіталізація криптовалютного ринку за перший квартал 2022 скоротилася на 4,2% і зараз оцінюється у понад $2 трлн.
Обсяги торгів скоротилися на чверть порівняно із попереднім кварталом.
Частка криптовалют на ринку (медіанне значення): Bitcoin – 41%, Ether – 18,5%.
Десятка найбільш поширених криптовалют у гаманцях користувачів EXMO: TON (+27%), shiba inu (+25%), GMT token (+19%), iqeon (+18%) та GNY (+16%).
Баланси більшості криптовалют скоротилися, цьому сприяло падіння їхньої ціни щодо долара. Найбільше зростання балансів спостерігалося по Solana (SOL) та Cardano (ADA) – на 22% та 18% відповідно.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.