Благодійний фонд Unchain Fund зібрав $7,4 млн у криптовалюті на гуманітарну допомогу українцям – доставку їжі, евакуацію, ліки. У березні він запустив власну банківську картку, на яку регулярно надсилає гроші для жінок та дітей із територій, де ведуться активні бойові дії. Як це працює?
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти:
- Розмір грошової допомоги від фонду – €25 на людину. Цю суму можна отримати до чотирьох разів. Повторні перекази будуть автоматичними.
- Фонд нараховує гроші у гривні на банківську карту Unchain Help Card, емітовану Юнекс Банком.
- Отримати допомогу зможуть одинокі мами із новонародженими малюками та багатодітні сім’ї, в яких є діти до шести років.
- На сьогодні картки можуть оформити лише ті сім’ї, які проживають у регіонах, де проходять інтенсивні бойові дії.
- Ці гроші не потрібно повертати – їх можна використати на свої потреби, прив’язавши карту до Google та Apple Pay.
Як отримати допомогу
Щоб отримати картку Unchain Help Card, треба пройти верифікацію у чат-боті Unchain. Знадобиться паспорт та ідентифікаційний код, а також свідоцтво про народження дітей. Їх також можна підтягнути із «Дії».
Після верифікації користувачу надішлють реквізити карти, яку емітує банк. Щоб скористатися коштами, треба додати реквізити до гаманця Google або Apple Pay.
Гроші від фонду можна витрачати на оплату товарів і послуг через будь-які термінали, а також для зняття готівки у банкоматах українських банків, які приймають платежі від безконтактних карток Apple Pay та Google Pay (технологія NFC).
Якщо пристрій не підтримує NFC, гроші можна переказати на картку іншого українського банку за допомогою мобільного застосунку Unexbank Online.
Скільки українців може отримати гроші
Кількість жінок, яким може допомогти фонд, залежить від того, яку суму йому вдалося залучити від криптоінвесторів.
Зараз фонд має можливість профінансувати до 10 000 карток Unchain Help Card. Із 21 березня у тестовому режимі фонд уже видав майже 2000 карток.
Чия це ініціатива
Благодійний фонд Unchain Fund збирає пожертви у криптовалюті для цивільного населення. «Армії допомагають багато фондів, тому наш фонд фокусується на звичайних людях», – казав Мерецький в інтерв’ю Forbes у лютому.
За місяць фонд зібрав понад $7,4 млн у криптовалюті й вже витратив понад $3,6 млн.
У фонд інвестує криптовалютний світ, зокрема компанії NEAR Protocol, Pool Together, The Sandbox, Gitcoin, Allbridge та Harmony.
Серед керуючих партнерів Unchain Fund – співзасновники криптовалютного стартапу Weld Money Олексій Мерецький та Олексій Бобок, засновник обмінника Binaryx Олег Курченко та блокчейн-підприємець Рев Міллер, який заснував метаверс-проєкт Atlantis World.
Від Weld Money фонд взяв технологію, яка дозволяє розраховуватися криптовалютою як звичайною банківською карткою.
Із запуском віртуальної карти у гривні допомогли Mastercard та Unex Bank, розповів Мерецький Forbes. За словами розробників, Unchain Help Card – перша у світі благодійна криптовалютна картка.
Як це працює
Стартап Weld Money відповідає за конвертацію криптовалюти у гривню, якою й розраховуються користувачі.
За словами Мерецького, з конвертацією та розрахунками проблем немає, оскільки у березні цього року президент України Володимир Зеленський підписав закон, який легалізував віртуальні активи.
Він, зокрема, дозволяє банкам легально відкривати рахунки для криптокомпаній. За бажанням, віртуальну картку з грошовою допомогою можна приєднати до криптогаманця за допомогою платформи Weld Money. За словами Мерецького, це дозволить здійснювати швидкі платежі.
Чому це важливо
З початку війни криптовалюта стала одним із засобів підтримки української армії та населення. Її можна швидко надіслати з усього світу без бюрократії та комісій, які зазвичай мають банківські платежі.
Наприкінці лютого в Україні запустили державний криптовалютний фонд, який станом на 22 березня зібрав понад $60 млн у віртуальних активах.
Зазвичай криптовалютними пожертвами розпоряджаються благодійні організації на зразок «Повернись живим» та Aid for Ukraine – вони визначають, кому і на що підуть кошти.
Unchain Fund, за словами Мерецького, не має посередників і працює напряму з тими, хто потребує допомоги. «Це швидше і прозоріше», – каже він.
Ще одна проблема, яку вирішує фонд, – конвертація криптовалюти у гривні. Деякі організації, зокрема Aid for Ukraine, залучають до цього процесу спеціальні біржі, інші, як компанія Kuna, купують оснащення для армії безпосереднього за криптовалюту.
Рішення Unchain Fund – робити конвертацію за допомогою Weld Money і одразу надсилати користувачам гривні для розрахунків.
Що далі
Після запуску в Україні Unchain Fund цілиться на ринок Європи, щоб допомагати українським біженцям.
«Аби фонд активно працював, він має залучати кошти, – каже Мерецький. – Тому ми закликаємо бізнес допомогти Unchain наповнювати фонд».
Вкласти гроші у фонд можна на сайті Unchain. Він приймає пожертви у восьми криптовалютах.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.