З початку війни маркетплейс AliExpress призупинив прийом замовлень в Україну через невизначеність у термінах доставки та недоступність до деяких українських міст. Чи варто чекати повернення?
Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та головними новинами від Forbes Ukraine
До війни більшу частину вантажів, адресованих українським клієнтам, AliExpress доставляв літаками у свій вантажний хаб у Ризі, Латвія. Звідти фурами операторів останньої милі в Україну. «З Латвії до покупця ми мали доставити 70–80% посилок за 10 днів», – каже директор департаменту міжнародних операцій «Укрпошти» Юлія Павленко.
Війна зробила терміни доставки непрогнозованими. «Через логістику деякі замовлення не доставили вчасно», – розповіли в Alibaba Group у відповідь на запит Forbes. Компанія обіцяє повернути гроші за замовлення, які не були доставлені протягом тривалого часу.
«Нова Пошта Глобал» не доставляє з AliExpress з 24 лютого. «Тимчасово призупинили з ініціативи партнера з міркувань безпеки», – каже СЕО «Нова Пошта Глобал» Юрій Беневітський. НП веде переговори щодо відновлення доставки. Аналогічно «Укрпошта» домовлятиметься з AliExpress про повернення в Україну. «Робимо все можливе, щоб маркетплейс відновив продаж товарів із доставкою в Україну вже в травні», – каже Юлія Павленко.
Оцінити фінансові результати AliExpress в Україні складно – компанія не має тут юридичної особи та не публікує фінансових результатів. Станом на середину 2020 року AliExpress був третім за відвідуваністю макретплейсом України з 15 млн відвідувань на місяць. Весь український ринок e-commerce в 2020 році досяг $4 млрд. В 2021 році, за даними агенції онлайн-маркетингу Promodo, ринок мав вирости ще на 23%.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.