Джо Байден розповів у колонці New York Times про позицію та цілі США у війні Росії проти України, нову зброю та ставлення до перемовин із Росією. Forbes переклав її і вибрав головні думки.
Війна, в якій Путін хотів здобути перемогу за кілька днів, триває вже четвертий місяць. Переговори між Росією та Україною зайшли в глухий кут. Це сталося не тому, що Україна відмовилася від дипломатичних зусиль, а через бажання Росії захопити якнайбільше української території, пише Джо Байден. США не хочуть затягування конфлікту лише для того, щоб Росії стало болючіше. Але доки війна триває, Америка має озвучити в ній свою позицію та цілі.
Що робитимуть США
- США хочуть бачити Україну демократичною, суверенною, процвітаючою та здатною захищатися від агресії, тому продовжать надавати їй військову, фінансову та гуманітарну допомогу.
- Війна завершиться дипломатичним шляхом, але позиції сторін за столом переговорів залежать від їхніх успіхів на полі бою. Для того щоб Україна займала на переговорах максимально сильну позицію, США вже надали Україні зброю – протитанкові комплекси Javelin, зенітні ракети Stinger, вертольоти Мі-17, артилерію, радари – і нададуть ще більше.
- США передадуть Україні сучасні ракетні системи. Боєприпаси до них здатні точніше вражати важливі цілі агресора у театрі воєнних дій в Україні.
- США продовжать чинити на Росію санкційний тиск і допоможуть союзникам зменшити залежність від російських енергоносіїв. Разом із партнерами американська адміністрація працює над вирішенням проблеми глобальної нестачі продовольства, яка посилилася через російську агресію.
- Спільно із союзниками Північноатлантичного альянсу США зміцнюватимуть східний фланг НАТО. Американська адміністрація вітає вступ до альянсу Швеції та Фінляндії.
Чого не робитимуть США
- Поки США та їхні союзники не зазнали нападу, американські війська не братимуть участі у війні в Україні й не атакуватимуть російські збройні сили.
- Надавши Україні нові високоточні ракетні озброєння, США «не підштовхуватимуть Україну до завдання ударів за межами її території та не сприятимуть їм».
- Адміністрація Байдена не тисне на уряд України, аби змусити його піти на територіальні поступки. Принцип «Нічого про Україну без України» продовжуватиме діяти.
- Хоча Кремль брязкає ядерним арсеналом, США не бачать ознак того, що Росія готова здійснити свої погрози. Водночас США не залишать без серйозних наслідків будь-яке застосування ядерної зброї у цьому конфлікті.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.