Forbes оновив рейтинг друзів України станом на 22 серпня. /Ілюстрація Getty Images / Анна Наконечна
Категорія
Гроші
Дата

Польща, Естонія, США та ще 17 країн, які найбільше допомагають під час війни. Рейтинг друзів України від Forbes

Forbes оновив рейтинг друзів України станом на 22 серпня. Фото Ілюстрація Getty Images / Анна Наконечна

Forbes оновив рейтинг друзів України станом на 22 серпня. Польща зберігає лідерство. Загалом у списку 16 країн ЄС.

⚡️Ми дуже хочемо, щоб наші читачі знали більше, створювали більше і заробляли більше. Тому даруємо 44% знижки на річну підписку на сайт Forbes. Діє з промокодом SMART до 19.05 Оформлюйте зараз за цим посиланням

Спеціальний воєнний номер Forbes до Дня Незалежності

Спеціальний воєнний номер Forbes до Дня Незалежності

Цей матеріал із спеціального воєнного номеру Forbes до Дня Незалежності. Придбати його можна за цим посиланням. Редакція ставила за мету зробити об’єктивний зріз українського бізнесу, економіки, держави на шостому місяці війни. У номері ми віддаємо шану жертвам російського вторгнення.

Перші місця в оновленому рейтингу «Друзів України» зайняли Польща, Естонія, Латвія, США, Литва. У попередній версії рейтингу, який Forbes складав три місяці тому, перша пʼятірка була така: Польща, США, Естонія, Латвія, Канада.

Україна отримала €84 млрд міжнародної допомоги від початку повномасштабного російського наступу до 3 серпня, підрахували в Кільському інституті світової економіки. З цієї суми €39 млрд становить військова допомога, €32 млрд – фінансова, €13 млрд – гуманітарна. Ще €10 млрд – витрати на утримання переміщених осіб. Гроші – далеко не єдиний критерій вимірювання підтримки України. Forbes проаналізував, чим ще допомагала Україні кожна країна світу.

Базова підтримка: голосування на Генасамблеї ООН за виведення російських військ, впровадження санкцій проти Росії та закриття для неї повітряного простору, включення Росії до переліку ворожих країн, участь у конференції на підтримку України на базі «Рамштайн». Усі країни з рейтингу виконали ці дії.

Вісім із двадцяти країн рейтингу визнали геноцид Росії/СРСР проти України (у 2022 році чи раніше). Чотири країни зробили це частково, інші – у спільних заявах.

Ще один критерій рейтингу – висилка російських дипломатів з країни. Тут рекордсмен Болгарія, яка вислала 81 дипломата, Польща – 45, Франція – 41, Німеччина – 40. Варто розуміти, що висилка дипломатів не завжди може бути повʼязана з війною в Україні.

Польща, Естонія, США та ще 17 країн, які найбільше допомагають під час війни. Рейтинг друзів України від Forbes /Фото 1

20 країн, які найбільше допомагають Україні

Два важливі критерії в рейтингу – допомога Україні та біженцям (у млрд євро) та сума допомоги країни у відсотках до її ВВП. Найбільшу допомогу виділили США – €44,5 млрд, Німеччина – €7,6 млрд, Велика Британія – €6,6 млрд. Польща, яка надала Україні допомоги на €5,1 млрд, обігнала за цим показником Францію, Канаду, Італію та Іспанію. Щодо суми допомоги країни у відсотках до її ВВП, то найбільш щедрі – це: Естонія – 1,13% від ВВП, Латвія – 1,03% та Польща – 0,88%.

Forbes оновлює рейтинг друзів, зважаючи на нові дані щодо обсягів допомоги, оприлюднені 18 серпня. 

У рейтингу – неповний перелік держав, які підтримують Україну. Дружніми до України можна вважати кожну із 40 країн з рейтингом понад 40 балів.

Як ми рахували /Ілюстрація Getty Images / Анна Наконечна

Як ми рахували

(натисніть "читати більше")

У рейтингу «Друзів України» враховано голосування на Генасамблеї ООН за виведення російських військ, впровадження санкцій проти Росії та закриття для неї повітряного простору, визнання геноциду Росії/СРСР проти України, висилка російських дипломатів, включення Росії до переліку ворожих країн, участь у конференції на підтримку України на базі «Рамштайн», обсяг допомоги Україні, за оцінкою Kiel Institute, у грошовому вираженні та як частку від ВВП, а також візити вищих посадовців до України. В рейтингу взято до уваги спротив окремих країн запровадженню санкцій проти Росії.

Оцінка показує підтримку урядів, яка не завжди відповідає підтримці більшості громадян. Так, уряд Грузії, попри багатотисячні демонстрації на підтримку України, не вживає заходів проти країни-агресора.

Максимальна кількість балів – 100. Країни, що отримали понад 40 балів, можна вважати дружніми (загалом таких 40). Ми свідомо не ставимо місць у цьому рейтингу – всі зазначені країни (і не тільки вони) допомагають Україні протидіяти російській окупації.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні