«Психологи потрібні, щоб підтримувати організацію, а не щоб бути її спасителями», – стверджує британський психіатр Ніл Грінберг. Хто ж має стати спасителем? Грінберг радить робити ставку на лінійних менеджерів, молодших та середніх лідерів. Автор методології управління ризиком травми пояснив Forbes, як створити в компанії міцну систему протидії дистресу
Понад 23 роки психіатр Ніл Грінберг служив у збройних силах Великої Британії – зокрема, брав участь в операціях в Афганістані та в Іраку. Сфера його професійного інтересу – управління стресом і травмами, ПТСР та розлади ментального здоровʼя, повʼязані із роботою. Під час пандемії Грінберг, професор лондонського King’s College, долучився до британської служби охорони здоровʼя і допомагав лікарям підтримувати психологічний добробут в умовах надзвичайного стресу.
Одна із найвідоміших його інновацій – система управління ризиками травми (TRIM). За нею уже 14 років працює британська армія, а тепер – і українська. В Україні її впроваджує патофізіолог Віктор Досенко. «Принцип TRiM — це допомога рівного рівному, – пояснював він в інтервʼю LB. – Боєць сам підтримує побратима шляхом бесіди за спеціальним алгоритмом». Психологом для цього бути не потрібно.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.