Мобілізація, еміграція, обстріли – ризик втратити лідерів під час війни більший, ніж будь-коли. Кожна топова позиція потребує достойного наступника. Які корективи внесло повномасштабне вторгнення до механізму наступництва в українських компаніях та як ті, адаптувавшись до викликів, готують своїх майбутніх лідерів?
За 107 років існування Forbes логотип змінювався 18 разів, але таким авангардним і вільним світ його бачить вперше. В новому числі журналу Forbes Ukraine: сучасне мистецтво, топ-50 благодійних фондів, альтернативна енергетика, 30 до 30. Замовляйте вже зараз!
Григорію Капустяну було 24, коли він влаштувався оператором на Полтавський олійноекстракційний завод компанії Kernel. За рік він отримав перше підвищення і став майстром, ще за рік – начальником цеху. З 2018 року Капустян керує заводом, що будується у Старокостянтинові Хмельницької області. Після введення в експлуатацію він стане найбільшим у складі Kernel.
60% керівних вакансій Kernel закриває внутрішнім резервом, каже HRD компанії Наталія Теряхіна. У 2023 році в Kernel стартував проєкт Successor. Компанія визначила ключові посади – топменеджмент, керівники великих обʼєктів, лідери напрямів – і підібрала по два наступники для кожного. Ризики стали відчутно вищими, ніж до війни, каже Теряхіна.
«Через призов і еміграцію кадровий резерв зменшується, – каже керуюча партнерка компанії з пошуку CEO Heidrick & Struggles Тетяна Фурцева. – Необхідно працювати із плануванням наступності».
На питання «Коли для СЕО час готувати наступника?» є лише одна відповідь: «Позавчора!» – каже Олександр Костерін. У київському офісі Heidrick & Struggles він очолює практику розвитку лідерства.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.