Лідерство, CEO, 9 BOX /Марія Шарлай за допомогою ШІ MidJorney
Категорія
Лідерство
Дата

Ростимо топа. Як ДТЕК, Comfy, SoftServe та Carlsberg знаходять і виховують наступних CEO

На питання «Коли для СЕО час готувати наступника?» є лише одна відповідь: «Позавчора!» – каже очільник практики розвитку лідерства київського офісу Heidrick & Struggles Олександр Костерін Фото Марія Шарлай за допомогою ШІ MidJorney

Мобілізація, еміграція, обстріли – ризик втратити лідерів під час війни більший, ніж будь-коли. Кожна топова позиція потребує достойного наступника. Які корективи внесло повномасштабне вторгнення до механізму наступництва в українських компаніях та як ті, адаптувавшись до викликів, готують своїх майбутніх лідерів?

Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.

Григорію Капустяну було 24, коли він влаштувався оператором на Полтавський олійноекстракційний завод компанії Kernel. За рік він отримав перше підвищення і став майстром, ще за рік – начальником цеху. З 2018 року Капустян керує заводом, що будується у Старокостянтинові Хмельницької області. Після введення в експлуатацію він стане найбільшим у складі Kernel.

60% керівних вакансій Kernel закриває внутрішнім резервом, каже HRD компанії Наталія Теряхіна. У 2023 році в Kernel стартував проєкт Successor. Компанія визначила ключові посади – топменеджмент, керівники великих обʼєктів, лідери напрямів – і підібрала по два наступники для кожного. Ризики стали відчутно вищими, ніж до війни, каже Теряхіна.

«Через призов і еміграцію кадровий резерв зменшується, – каже керуюча партнерка компанії з пошуку CEO Heidrick & Struggles Тетяна Фурцева. – Необхідно працювати із плануванням наступності».

На питання «Коли для СЕО час готувати наступника?» є лише одна відповідь: «Позавчора!» – каже Олександр Костерін. У київському офісі Heidrick & Struggles він очолює практику розвитку лідерства.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні