Категорія
Лідерство
Дата

Відео – частина особистого бренду. Знімайте так, щоб вас хотілося бачити та чути

Відео – частина особистого бренду. Знімайте так, щоб вас хотілося бачити та чути /Shutterstock

Shutterstock

Прості вправи, які допоможуть говорити та виглядати впевнено під час запису відео

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Під час карантину стало очевидно, що відео – це один із ключових інструментів для комунікації з клієнтом. Завдяки відео з’являється «ефект знайомства». На ринку це додаткова перевага – людина вірогідно звернеться за послугою до знайомої компанії. 

Як правильно знімати відеоблог, сторіс, вести ефіри для підвищення продаж продукту/послуги та збільшення прибутку?

Важливими є чотири пункти.

Передпідготовчий процес

Якщо ви ніколи не знімали відео, цю стадію не можна пропускати. Ваше основне завдання – звикнути до камери. Майже всі люди відчувають страх перед об’єктивом. 

Коли ви боїтеся, кожен запис означає 100 дублів, купу витраченого часу та нуль на виході. Проста акторська техніка допоможе позбутися цього страху.

Візьміть камеру й просто знімайте відео. Щоразу, як вам хочеться розповісти про якусь ідею, робіть це на камеру. Відео не потрібно переглядати, аналізувати, шукати помилки. Зняли – й забули. Відтепер камера – ваша постійна супутниця, потрібно сприймати її як щось буденне. Нехай це стане звичкою.

Підготовчий процес

Коли ви вже звикли до камери й думаєте, що готові підкоряти тренди, не поспішайте, підготуйтеся. З першого разу ідеальне відео ще ніхто не зняв, тому ось декілька лайфхаків, як це зробити круто:

1.Одне відео – один меседж.

Для виступу перед камерою має бути підготовлено алгоритм, сценарій. Наприклад, у клієнта є проблема, він хоче її вирішити, а ви можете допомогти. Потрібно написати всю суть питання та шляхи його вирішення п’ятьма реченнями, не можна відступати від теми. Питання конкретні – рішення конкретні, не переливати з пустого в порожнє, це нікому не цікаво.

2.Ні кроку без репетиції. Дуже наївно вірити, що ви знімете класний ролик за один дубль. Але існує спосіб, який допоможе скоротити.кількість цих дублів. 

Техніка називається «Ментальне тренування», її суть у тому, щоб приблизно тиждень перед записом відео подумки тренувати свій виступ. Ви щодня робите ментальну репетицію, приблизно пʼять–сім разів, продумуючи всі деталі, а потім записуєте на камеру один дубль і забуваєте. Наступного дня аналізуєте попередні спроби, не переглядаючи відео, і знову записуєте. Так потрібно зробити близько семи разів. Через тиждень у вас є готовий відшліфований виступ, який не потрібно заучувати. На генеральному записі можна зробити декілька дублів, щоб вибрати найкращий.

3.Розслабтесь.

Зайва напруга перед камерою надто помітна – і в тілі, і в голосі. Перед зйомкою потрібно випустити пар. Для цього є різні акторські техніки. Можна потанцювати, пострибати або піти в безлюдне місце, одночасно декілька разів напружити всі м’язи в тілі та відчути, як зникає зайвий самоконтроль.

Вміння висловлювати думки

Говорити потрібно легко й доступно, як малим дітям. Прості речення, прості терміни, нічого не розжовувати та забути про складні мовні конструкції. Речення мають бути чіткі й лаконічні: іменник, дієслово, прикметники і нічого зайвого.

Існує акторська техніка для вдосконалення навички чітко висловлювати думки. Суть у тому, щоб щодня коментувати вголос виконання простих фізичних дій: «Я взуваю черевики», «Я зачинив двері». З часом виробиться звичка висловлюватися чітко й зрозуміло. 

Не забувайте про інтонації, які мають «грати», нудна подача інформації вбиває навіть найцікавіший текст. Щоб удосконалити інтонації, робіть таку вправу. Візьміть текст і прочитайте його на диктофон трьома різними інтонаціями: еротично, як телеведучий (сухо і по-діловому) і начебто розповідаєте казку (як дітям перед сном). Записуйте і слухайте себе щодня. Спочатку це може викликати сміх і сором, але згодом ставатиме все органічніше. Так ви зрозумієте можливості власного голосу і зможете транслювати різні емоції.

Здатність бути емоційним та харизматичним

На відео ви не маєте стояти, як дерево, і просто говорити слова. Інформація забудеться, а враження залишиться надовго. Потрібно бути виразним, гіперболізувати на камеру, перебільшуючи інтонації та відточуючи жести. Не бійтесь цього, об’єктив все одно вкраде половину. 

Емоції тільки тоді можна передати, коли сам їх відчуваєш. Подумайте, які відчуття ви хочете викликати? Запишіть їх. Можна навіть просто в текст вписати: ось тут я буду веселий, тут схвильований, тут впевнений. Головне – не викликати у людей бажання заснути.

Якщо хочете виглядати харизматично, не забувайте про жести, пози, міміку. Основні правила такі:

  • не бігайте перед камерою – поставте ноги на ширині плечей, плечі вирівняйте, голову підніміть – і вперед; 
  • не бубоніть під ніс – від об’єктива нічого не сховаєш, усе покаже, як є;
  • не тримайте руки вздовж тулуба – підкріплюйте слова жестами, потренуйтеся це робити вдома;
  • дивіться в камеру, а не собі під ноги.

Головна мета цих порад – зробити так, щоб ви насолоджувалися зйомками й не витрачали на них весь час. Тоді й клієнти це відчують і не змусять себе довго чекати. 

Матеріали по темі
Контриб'ютори співпрацюють із Forbes на позаштатній основі. Їхні тексти відображають особисту точку зору. У вас інша думка? Пишіть нашій редакторці Тетяні Павлушенко – [email protected]

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні