Алекс Луцький, СЕО Innovecs. /з особистого архіву
Категорія
Життя
Дата

Хокей допомагає СЕО Innovecs Алексу Луцькому бути сфокусованим та продуктивним. Як підприємець масштабує ефект на всю компанію

4 хв читання

Алекс Луцький, СЕО Innovecs. Фото з особистого архіву

Протягом трьох місяців СЕО Innovecs Алекс Луцький витримував біль та знесилення на тренуваннях. Навіщо? Підприємець кинув собі виклик – навчитися грати у хокей. Коли зрештою почало виходити, неприємні відчуття поступились місцем перевагам. Луцький відчув себе більш зарядженим і зосередженим

Луцький зробив своє хобі частиною корпоративної культури, створивши хокейну команду Innovecs. Їхня мета – втриматися в першій трійці Київської аматорської хокейної ліги. Якщо вдасться, команда виступить за кордоном. 

Будь-який вид спорту запобігає професійному вигоранню, вважає Луцький, 49. Він розповів Forbes, чому обрав хокей та як створені компанією спільноти роблять працівників щасливішими. Пряму мову скорочено й відредаговано для зрозумілості.

– Я довго шукав спорт, що драйвить. Ходив до спортзалу, грав у великий та малий теніс, футбол. Хокей дивився по телевізору або на світових аренах. Підприємці та бізнесмени зазвичай шукають виклики, бо вони формують сильну особистість. Для мене таким став хокей.

У тенісі можна взяти ракетку і грати, як умієш. У хокеї не можна просто вийти з ключкою на ковзанах. Ти маєш проінвестувати енергію, час і бажання, щоб лише почати. Потрібно пройти важкий шлях, щоб потім стало добре. 

На першому занятті на ВДНГ тренер запитав: «Ти розумієш, що хокей – це мінімум чотири інтенсивні тренування на тиждень?». Я відповів, що не розумію, але можу спробувати. Мені дали тимчасові ковзани, зірвали з інших хлопців якісь щитки. Я виїхав. Тренер ще раз запитав, чи я не передумав. Після тренування я купив собі гарне спорядження. 

Хокейне екіпірування обійдеться від $1000 до $2000 разово. Тренування в середньому коштує 500 гривень за одного гравця. Є вартість льоду, тренера, воротарів. Останнім платять, щоб вони приходили грати в командах, бо їх дуже мало. Додаткові витрати – виїзні ігри. Хокей – недешевий вид спорту. 

Перші три місяці все боліло, сил не вистачало, нічого не виходило. У такі моменти люди кидають заняття. Потрібно пройти всі больові точки, щоб почати отримувати задоволення. Коли мені це вдалося, біль і втома стерлися за рахунок адреналіну. Не можу сказати, що став професійним хокеїстом. Я – любитель і займаюся поки що девʼять місяців. Але в мене виходить, я граю і не пропускаю тренувань.

Хокей – спорт для сильних, амбітних людей, скерованих на результат. Тут потрібна сила волі, бо слід тренуватися мінімум рік, щоб почати грати в команді. Під час тренувань ти скидаєш калорії та заряджаєшся енергією. А в роботі завдяки цьому стаєш більш сфокусованим. У хокеї я можу розкритися, поставити цілі та йти до них довго і якісно. 

У хокеї і бізнесі є речі, які перетинаються. По-перше, і те, і інше – командна гра. Існує вислів, що один ти можеш бігти швидко, а разом ви будете рухатися довго. По-друге, в обох сферах успішною людину роблять амбіції, бажання та праця. 

Корпоративне хобі

Ми в Innovecs вважаємо, що прихильність спвробітників до компанії не завжди залежить від їхніх прямих обовʼязків. Люди хочуть отримувати емоції. Тому ми створили напрямок InnoClub, в якому є професійні й спортивні спільноти, пов’язані з шахами, футболом, хокеєм і навіть інвестиціями. Наша стратегія – залучити до них 70% працівників. Ми хочемо, щоб люди робили те, що їх драйвить і розвиває, створити для них work-life balance.  

Спільноти ініціюють тренди, які позитивно впливають на цілі компанії. Середнє перебування їхніх учасників у Innovecs вище, ніж у інших працівників. Залучені до спільнот люди частіше запрошують сюди працювати друзів. Вони є яскравими амбасадорами бренду. Зазвичай ти стаєш представником тільки того, де особистісно та професійно щасливий. 

Я очолив хокейну команду Innovecs із 21 людей, і останні вісім місяців ми займаємося з тренером. У нас є кидкові й ігрові тренування та заняття з катання. Люди не завжди можуть на них приходити, але ми намагаємося бути системними. У хокейній спільноті, крім команди, є люди, які вирішили відвідувати арену в комфортному для себе режимі. Є ті, хто не грає, але дивиться матчі та підтримує гравців на трибунах. 

з особистого архіву

В центрі фото Алекс Луцький, СЕО Innovecs. Фото з особистого архіву

з особистого архіву

Я очолив хокейну команду Innovecs із 21 людей, і останні вісім місяців ми займаємося з тренером. Фото з особистого архіву

з особистого архіву

Алекс Луцький, СЕО Innovecs. Фото з особистого архіву

Хокей допомагає СЕО Innovecs Алексу Луцькому бути сфокусованим та продуктивним. Як підприємець масштабує ефект на всю компанію /Фото 1

Алекс Луцький, СЕО Innovecs.

Попередній слайд
Наступний слайд

Спільноти InnoClub відкриті не тільки для співробітників Innovecs. До команди, що займається бігом, долучилися учасники бігового клубу Nike Run Club. Згодом троє з них стали нашими працівниками. До основної хокейної команди ми запросили досвідчених хокеїстів та працівників інших компаній, які грають набагато довше, ніж ми. Такий мікс дає нам змогу тренуватися з сильними гравцями, підвищувати свій рівень гри та знайомити з культурою Innovecs людей з інших компаній.

Ми хочемо не тільки підкорювати українські хокейні аматорські ліги, але й виїжджати за межі країни. Перша наша мета – потрапити до трійки лідерів Київської аматорської хокейної ліги. Ми вже двічі зіграли внічию та виграли два матчі – наразі входимо до трійки лідерів КАХЛ. Якщо утримаємо цей результат до кінця сезону, то спробуємо себе в міжнародних змаганнях – поїдемо в Чехію, Болгарію або Іспанію, щоб виступити в кубку серед аматорів. Це класно мотивує. Коли є наступний етап зростання, включаєшся й намагаєшся дати максимум. 

Компанія покриває вартість форми, оренди катка й гонорар тренера. Це невеликі для Innovecs, але важливі для команди інвестиції. Якщо не враховувати виїзні змагання за межами України, ми вкладаємо до $50 000 на рік.

За девʼять місяців своїх тренувань я познайомився з багатьма прихильниками хокею – наприклад, з президентом Федерації хокею України Георгієм Зубко. Мені стали цікавими не тільки тренування і в якій ми лізі. Хочеться, щоб хокей в Україні став крутим видом спорту. Зараз у нас немає хороших інфраструктури, шкіл, чемпіонатів і піару.

У Innovecs є чітка позиція: ми не даємо гроші, але допомагаємо там, де маємо сильну експертизу. Ми стали офіційним digital-партнером Федерації хокею України, бо зараз її онлайн-репрезентація дуже плачевна. Плануємо побудувати сайт, де будуть усі хокейні ліги, гравці, статистика, відео ігор. Ми хочемо зробити український хокей більш яскравим та відомим, щоб туди йшла молодь, яка б кайфувала від цього виду спорту.

Ще пʼять років тому я говорив, що Innovecs для мене – це і робота, і життя. Потім зрозумів: це неправильно. Коли поза роботою зʼявляються речі, від яких отримуєш позитивні емоції та енергію, це впливає на особистісне зростання, активність і продуктивність у бізнесі. Хокей став мені дуже цікавим. Я розкрився в ньому та отримую натхнення. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд