Артем Бородатюк і команда FC Netpeak. /з особистого архіву
Категорія
Життя
Дата

«Перемагає команда, а не гравець». Навіщо засновник Netpeak Group Артем Бородатюк створив корпоративну команду з футзалу

Артем Бородатюк і команда FC Netpeak. Фото з особистого архіву

У 2018 році підсумкові збори в компанії Netpeak пройшли в стилі виступів TED. Співробітники говорили не про графіки, а про людей, мотивації і зони зростання. Засновник Netpeak Group Артем Бородатюк прочитав лекцію на тему: «Як роботою горіти, але не згоріти». Бородатюк дав три основних поради. Одна з них – завести хобі.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Пошук хобі, яке відновлювало б енергію, відволікало від роботи і перешкоджало вигорянню, зайняло в Бородатюка кілька років. Підприємець зупинився на футболі і його різновиді футзалі, якими захоплювався в дитинстві.

З 2017-го у Netpeak Group є корпоративна команда з футзалу, з якою займається професійний тренер. На її рахунку понад 50 перемог в офіційних матчах і 300 забитих голів. Місія команди – бути прикладом ефективного поєднання спорту та роботи в IT-галузі.

Артем Бородатюк розповів Forbes, як знайшов своє хобі і чому футзал став важливою частиною культури Netpeak Group. Пряму мову скорочено й відкориговано для зрозумілості.

- Я запустив власну справу в 21 рік. Спочатку навіть не розумів, що будую бізнес. Клієнти давали завдання, я просто не встигав виконувати їх сам і наймав ще людей. Так промайнуло кілька років. Перші ознаки вигоряння відчув через чотири роки в цьому режимі.

Клієнтський бізнес – не найприємніший, у ньому є багато проблем. Коли я відчув, що втомився, почав шукати відповідь на питання: «Навіщо я роблю те, що роблю?». Так зʼявилася місія Netpeak «З третього світу в перший». Ця ідея мене мотивувала. Я продовжив роботу, розвиток бізнесу і зрозумів, що звідкись на все це треба брати сили й енергію. Я почав шукати хобі.

Захоплення обирав десь три роки. Купив човен, намагався на ньому плавати – не пішло. Пішов на сквош – теж покинув. І тут згадав, як у дитинстві захоплювався футболом. Грав на канікулах із хлопцями в дворі. Спробував знову – і мені дуже сподобалося.

Хобі необхідно, щоб перемикати увагу й енергію. Ідеально, коли хобі – це спорт, який сам по собі корисний для здоровʼя. Своїх нових партнерів я завжди питаю, чи працюють вони з психотерапевтом і займаються спортом. Байдуже яким. Ідеально, щоб колеги працювали над своїм фізичним і ментальним здоровʼям. Це важливо для бізнесу і життя.

Зараз футзал і біг – два види спорту, якими я займаюся із задоволенням. Задоволення – важлива умова для того, щоб хобі допомагало не перегоріти. Продовжую розвивати себе і в інших областях, наприклад, грі в шахи. Захоплення – це важливо, і круто, коли вони різні.

Раніше в Netpeak були дві корпоративні команди з футболу. Зараз їх обʼєднали – тепер у різних лігах грають різні гравці, але команда FC Netpeak одна. Це важлива складова корпоративної культури. Кілька людей, які спочатку познайомилися з Netpeak як із командою з футзалу, ми найняли на роботу завдяки спорту. Крім того, звичайно, це тімбілдинг. Усі учасники команди дуже дружні. У нас класна атмосфера й колектив. До пандемії на наші матчі приходили вболівальники – на одній грі було близько 30 осіб із барабанами та іншою атмосферною атрибутикою. Чекаємо, коли ця можливість повернеться.

У суботу й неділю FC Netpeak виступає на двох різних чемпіонатах. З осені будемо грати по четвергах ще в одній лізі. Крім цього в нас два тренування на тиждень. Одна командна, з тренером, де ти безпосередньо граєш у футзал хвилин 10, а решту 80 хвилин відробляєш якісь інші навички, наприклад удари по воротах, комбінації, паси. Ще одне тренування відкрите для всіх, туди можна приходити і команді, і будь-якій людині з Netpeak.

FC Netpeak грає в трьох лігах в Одесі. Команда аматорська, але ми достойні на своєму рівні. У нашому першому чемпіонаті ми програли майже кожен матч. Першу гру поступилися з рахунком 17:0. Але не зламалися і почали розвиватися. Зараз у нас кілька чемпіонств, і ми боремося за призові місця в будь-який лізі, де беремо участь.

З 2010 року ми з колегами весь час грали в футбол. Аж до 2017-го це було на абсолютно аматорському рівні – просто ганяли мʼяч. Потім у команду прийшов новий гравець, який сказав: «Хлопці, це треба робити по-іншому». Ми зіграли на IT-чемпіонаті і грандіозно програли. Це мотивувало нас запросити тренера. Вже на наступному чемпіонаті зайняли друге місце, добре підготувавшись.

Наш тренер – Максим Коптєв, відомий гравець у футзал. Цей вид спорту відрізняється від футболу тим, що в ньому два тайми по 20 хвилин. Він більш динамічний і видовищний. Думаю, футбол в принципі має змінитися – у часи Tik Tok матч не може тривати 90 хвилин.

«Перемагає команда, а не гравець». Навіщо засновник Netpeak Group Артем Бородатюк створив корпоративну команду з футзалу /Фото 1

Артем Бородатюк і команда FC Netpeak.

«Перемагає команда, а не гравець». Навіщо засновник Netpeak Group Артем Бородатюк створив корпоративну команду з футзалу /Фото 2

FC Netpeak. Фото Likebb.com

«Перемагає команда, а не гравець». Навіщо засновник Netpeak Group Артем Бородатюк створив корпоративну команду з футзалу /Фото 3

Артем Бородатюк і команда FC Netpeak.

«Перемагає команда, а не гравець». Навіщо засновник Netpeak Group Артем Бородатюк створив корпоративну команду з футзалу /Фото 4

FC Netpeak.

Попередній слайд
Наступний слайд

У футзалі все відбувається дуже швидко. Мене на полі вистачає на три хвилини – якщо ти правильно граєш, бігаєш на максимальних швидкостях. Глядачам цікавіше спостерігати за такою динамікою. За хвилину можна забити чотири голи. Одного разу ми програвали по ходу матчу 3:0, але виграли 4:3 за 60 секунд. Не можна розслаблятися ні на секунду. Розслабляєшся – одразу програєш.

Я не зразу почав грати з командою, але активно вболівав за неї. Коли ми найняли першого тренера Євгена Армера, він запросив мене до команди, хоча грав я посередньо. У 2018 році почав займатися з Коптєвим персонально – бачив, що поступаюся іншим хлопцям і мені потрібно підтягнути рівень. Зараз у команді я граю на позиції стовпа. Це центральний нападник, який стоїть попереду і має прийняти мʼяч, потім передати пас або йти в атаку самостійно. Стовп повинен вміти вистояти і вчепитися за мʼяч.

До появи тренера в нас взагалі не було підготовки. По суті, до нього ми взагалі нічого не вміли. Як слід не розуміли, чим футбол відрізняється від футзалу. Хоча, по суті, завжди грали саме в футзал. Це гра в пас, чому нас і навчив тренер. Кілька разів до цього ми програвали, тому що носилися полем, як дикі, доки інша команда спокійно пасувала мʼяч один одному. Тренер навчив нас комбінаціям і показав, наскільки є важливою психологічна підготовка.

Був момент, коли мені здавалося: як людина грає в футзал, так вона і працює. Хтось кидає, коли не виходить, а хтось бореться до кінця. У нас є хлопці, які дуже хочуть перемогти, а є ті, хто спокійно ставиться до поразок. Думаю, за поведінкою в будь-якій грі можна визначити певні особисті якості. Існує методологія оцінки типу особистості DISC. Там розглядаються два стани: який ти, коли контролюєш себе, і який ти на емоціях. Футзал показує, як поводиться емоційна людина, якою є вона справжня.

Між бізнесом і футзалом можна провести багато паралелей. Керівники нашої команди —керівники також і бізнес-юнітів. Капітан FC Netpeak Алекс Вайс — CEO одного з наших бізнесів, а адміністратор — тімлід SEO-команди агентства Netpeak Анатолій Бондаренко. Коли ми грали в лігах для початківців, я завжди шукав у команді противника найслабшого гравця. У нього простіше забрати мʼяч, через нього легше перемогти. У нас в команді точно так само: спочатку були хлопці, які не могли й по мʼячу потрапити. І було зрозуміло: якщо з пʼяти гравців один не може вдарити, ми програємо матч. Я не можу атакувати, коли знаю, що воротар або захист слабкі. Я йду назад, і в нападі нікого не залишається. Все це легко можна перенести на реалії бізнесу. Перемагає команда, а не гравець. Цим мені і подобається футзал, цим він схожий на бізнес.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні