Ольга Майко
Категорія
На правах реклами
Дата

Як продовжити молодість за допомогою біохакінгу. Поради нутриціолога Ольги Майко

4 хв читання

Ольга Майко

Який спосіб життя вести, як харчуватися та подорожувати, щоб залишатися молодим, – продовжуємо тему біохакінгу та його здатності сповільнювати старіння з флагманом нутриціології Ольгою Майко.

Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?

Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!

Як біохакінг сприяє омолодженню організму

Усе, що ми їмо, відображається на нашому обличчі та позначається на здоровʼї загалом. Процеси, які відповідають за тривалість нашої вроди й зниження біологічного віку, називаються глікація та деглікація.

Глікація – це взаємодія глюкози з білком, коли зайва глюкоза перетворюється на клей та призводить до склеювання колагенових волокон. Колаген становить приблизно 30% від усієї маси тіла, адже він міститься не тільки в шкірі, а й у хрящовій тканині, суглобах і судинах. Тому потрібно «годувати» свій колаген правильно. В англійській мові процес глікації має цілком відповідну абревіатуру AGE (Advanced glycation end-products).

Кінцевий процес глікації спричиняє ще й хронічний запальний процес в організмі, який може бути причиною багатьох захворювань.

Якщо здати аналіз крові на глікозильований гемоглобін, можна дізнатися про середній вміст цукру в крові за тривалий період. Це важливий показник глікації в організмі, ризиків розвитку інсулінорезистентності та цукрового діабету.

Як продовжити молодість за допомогою біохакінгу. Поради нутриціолога Ольги Майко /Фото 1

Ольга Майко

Як харчуватися, щоб залишатися молодим

Цукор – ворог номер один. Причому тростинний теж. Потрібно за можливості виключити з раціону продукти, в яких пройшла реакція підрум’янення: мʼясо на грилі, запечені та смажені продукти, булочки та хліб зі скоринкою, карамельки, іриски та навіть ряжанка. Тобто коричнева румʼяна скоринка на будь-якій їжі спричиняє глікерування, що зі свого боку – сильний оксидативний стрес, який призводить до швидкого старіння організму.

Але майже від будь-якої отрути є протиотрута. Справжнім проривом в anti age медицині стало поняття деглікації – здатність препарату розмаринової кислоти знижувати біологічний вік. Наприклад, можна додати розмарин у маринад для барбекю або заварити чай з меліси, яка теж містить розмаринову кислоту.

Як продовжити результати біохакінгу

Щоб досягти тривалого результату, слід підтримувати здоровий спосіб життя на постійній основі – тут і зараз, а не там і потім.

Я проти дієт – вони тимчасові, а сама дієтологія сьогодні – це маркетинг, адже не існує універсальних дієт, які підходять усім. Модифікація харчової поведінки на краще має відбутися одного разу і на все життя. Я за тимчасовий харчовий протокол і поліпшення харчової вибірковості для вирішення конкретного діагнозу. Варто підбирати індивідуальний раціон з огляду на аналізи, харчові алергії, культурні та релігійні звички, а також особливості мікробіома.

Як підтримати організм після COVID-19

Насамперед потрібно пити достатню кількість води, якісної та бажано не з пластику. BPA, або бісфенол А, а також фталати, що міститься у пластику, послаблюють імунітет і призводять до захворювань ендокринної системи. Звертайте увагу на маркування символу переробки 03 і 07 на пластикових пляшках, а краще відмовтеся від них зовсім.

Немає однозначної кількості води, яку потрібно споживати. Пити потрібно за бажанням, але не менше 1,5 л на день. Головне – вранці випивати дві склянки теплої води, щоб запустити організм і механізми детокса. Людина складається з води на 65%, тому зневоднення навіть на кілька відсотків призводить до серйозних порушень у роботі організму. Наприклад, головний біль – це сигнал організму про зневоднення.

Коронавірус – річ складна і не до кінця вивчена. Крім дихальних шляхів, він сильно впливає на кишечник і репродуктивні органи. Навіть якщо ви перенесли вірус легко або зовсім без симптомів, це не означає, що організм не постраждав і йому не довелося боротися з наслідками «корони». Тому після хвороби наполегливо рекомендую пройти чек-ап організму та перевірити такі показники:

  • загальний аналіз крові;
  • імунограму;
  • коагулограму;
  • прокальцитонін;
  • сечовину;
  • СРБ;
  • феритин;
  • D-димер;
  • інтерлейкін 6;
  • ЛДГ загальну (лактатдегидрогеназу);
  • аналіз крові на амінокислоти;
  • УЗД серця та судин.

Також рекомендую приділити особливу увагу здоровʼю кишечника та всього шлунково-кишкового тракту. Для відновлення його захисного шару насамперед раджу амінокислоту L-Glutamine. Судини та серцевий мʼяз потрібно забезпечити Омега-3 ПНЖК у дозуванні, що перевищує рекомендовану: від 4 тис. мг плюс вітамін D за певною схемою, залежно від ваших аналізів: від 5 до 20 тис. МО (про нього можна написати окрему статтю), стежте за ліпідограмою.

Куркума, лохина та зелений чай – найкраща трійця для судин головного мозку, здорового кровообігу та поліпшення памʼяті.

Як продовжити молодість за допомогою біохакінгу. Поради нутриціолога Ольги Майко /Фото 2

Як подбати про здоровʼя судин

Кровообіг можна розділити на мікро- та макроциркуляцію. Макроциркуляція відповідає за кровообіг у венах та артеріях, а мікроциркуляція – за постачання крові у внутрішні органи, доставку кисню та поживних речовин у тканини, а також виведення відпрацьованої крові для рециркуляції. Крім того, мікроциркуляція відповідальна за регулювання артеріального тиску й запальну відповідь організму.

Коронавірус порушує мікроциркуляцію та вражає капіляри. Також на цей процес згубно впливають зловживання алкоголем, куріння, неправильне харчування, поганий сон, відсутність регулярного фізичного навантаження і стрес.

Щоби поліпшити мікроциркуляцію і зробити стінки судин більш еластичними, потрібно ввести в раціон лимон, куркуму, імбир, часник, темні ягоди та Омега-3 у великому дозуванні.

Як допомогти організму переносити перельоти

Перельоти – це стрес для організму. Не тільки через зміни часових поясів, а й через шум, жахливу ​​якість повітря, циркуляцію вірусів і токсинів, гамма-випромінювання та недосип.

Знизити стрес від радіації допоможуть антиоксиданти. Перед польотом варто прийняти CoQ10, глутатіон, вітамін Е, альфа-ліпоєву кислоту та кілька грамів Омега-3 ПНЖК. Від гамма-випромінювання захищають хлорела та спіруліна, які можна прийняти на початку польоту, запивши великою склянкою води. Від вірусів на борту я рекомендую куркумін і трансфер-фактор (робиться з молозива).

Зайвими не будуть і кілька таблеток активованого вугілля (тільки не разом з нутрицевтиками). Воно абсорбує зайві токсини й запобігає неприємному відчуттю в кишечнику. Не забувайте також про компресійні шкарпетки та необхідність рухатися на борту, що поліпшить кровообіг та лімфоток.

Як боротися з джетлагом

Головне завдання на новому місці – відновити цикл сну і неспання. Це актуально, коли перетинаються кілька часових поясів. Найкраще привчати організм до нового часового поясу: постаратися вчасно пообідати та лягти спати за місцевим часом, прийнявши мелатонін. Намагайтеся виключити алкоголь у дні адаптації. Також не варто спати в денний час, інакше буде важче відпочити вночі.

Як проходять консультації з нутриціології

Зараз люди більш усвідомлені й уважні до свого здоровʼя. Запобігти хворобі за допомогою правильно підібраного способу життя набагато легше, ніж потім лікувати організм по частинах.

Я проводжу консультації онлайн і офлайн. З киянами намагаюся зустрічатися тільки особисто, але за потреби їжджу й в інші міста.

Коли до мене звертається клієнт, я складаю детальну анкету і даю рекомендації з огляду на аналізи й інші обстеження. Декому вистачає однієї-двох консультацій, а хтось потребує супроводу 24/7. Деякі, наприклад, радяться, коли приходять на вечерю в ресторан.

Багато корисної практичної інформації з нутриціології можна знайти в моєму Instagram. Ще у мене є публікації в кількох журналах, деякі з них є у вільному доступі в мережі. Також я давала інтервʼю в ефірі програми «Експертна Думка» на радіо «Європа Плюс» (є в YouTube).

Крім цього, я проводжу бранчі, де в невимушеній атмосфері ділюся з друзями, клієнтами й однодумцями своїм досвідом і новинками інтегративної нутриціології. Ми вже проводили такі заходи в Києві й Одесі. Восени плануємо наступний бранч у столиці. Також у листопаді я виступатиму на Qatar Health & Wellness Forum.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд