У 2023 році фонд прямих інвестицій Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) вклав $3,9 млн у бізнес-проєкти в Україні. Найбільший виклик для українського бізнесу, особливо під час війни – недостатній обсяг капіталу, каже виконавча директорка фонду Ярослава Джонсон. Як WNISEF фінансує МСБ в Україні, чого не вистачає для збереження підтримки США та чого чекати від конференції з відбудови України в Берліні? Інтерв’ю
📲 Forbes Ukraine у WhatsApp. Підписуйтесь й читайте головне про бізнес та економіку
Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) – одна з найдавніших міжнародних структур, які інвестують в український бізнес. Створений ще в середині 1990-х агентством США з міжнародного розвитку USAID, за перші 10 років існування WNISEF вклав $188 млн у 136 підприємств в Україні.
Після цього топменеджери фонду Наталія Яресько, Олена Кошарна, Джефрі Ніл та Марк Івашко заснували на його базі інвесткомпанію Horizon Capital.
«Ми працювали над розвитком в Україні та Молдові малого і середнього бізнесу, адже саме вони є драйверами економічного росту», – згадує у розмові з Forbes нинішня виконавча директорка WNISEF, а у 1990-х – 2000-х – членкиня ради фонду, Ярослава Джонсон. На цю посаду її, громадянку США українського походження, призначав 42-й президент США Білл Клінтон.
Які пріоритети у знакового для України американського інвестфонду зараз?
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.