Категорія
Новини
Дата

Нацбанк відкликав ліцензії у «дочок» російських держбанків. Установи буде ліквідовано

Національний банк України відкликав ліцензії у Міжнародного резервного банку (колишнього Сбербанку) та Промінвестбанку, які знаходяться під контролем держави-агресора

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Міжнародний резервний банк (14-й у банківській системі України за обсягом активів) на 100% належить ПАТ «Сбербанк Росії», «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк» (Промінвестбанк, 30-те місце за активами) на 99,77% – державній корпорації розвитку «ВЕБ.РФ». 

У 2017 році рішенням Ради нацбезпеки та оборони Україні на ці банки були накладені санкції для запобігання виведенню капіталів за межі України на користь пов’язаних із банком осіб, зокрема, материнських структур.

«Коли наша армія самовіддано і хоробро захищає кожен клаптик рідної землі від російської агресії, ми в центральному банку не можемо дозволити, щоб «дочки» державних банків країни-загарбника продовжували працювати в Україні й оперувати грошима українців», – заявив голова НБУ Кирило Шевченко.

У НБУ нагадали, що Російська Федерація визнана державою-агресором і є акціонером та власником 50% статутного капіталу «Сбербанку Росії», 100% статутного капіталу «ВЕБ.РФ».

Правління НБУ може приймати таке рішення відповідно до постанови від 24 лютого 2022 року №19 «Про особливості припинення діяльності банків в умовах воєнного стану». 

Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні