Чому міністр агрополітики Микола Сольський не вважає злочином виведення землі з-під власності Національної академії аграрних наук? Яка його роль у цій історії? До чого тут понад 1000 атовців та як міністр повʼязаний із компанією «Довіра 2008», що обробляє ці землі?
Форум «Енергія бізнесу» у Києві вже 9 жовтня
Бізнес будує нову енергореальність, забезпечуючи незалежність в умовах блекаутів. 9 жовтня на форумі «Енергія бізнесу» обговоримо технології та інвестиції, що змінюють правила гри на енергоринку. Дізнайтеся, як адаптувати бізнес до майбутніх енергетичних викликів, за посиланням.
У 2017–2019 роках 2493 га в Сумській області, якими на той час володіли держкомпанії «Іскра» і «Надія» Національної академії аграрних наук, було передано на безоплатній основі учасникам АТО.
Як розповів Forbes співрозмовник у НАБУ, який погодився говорити анонімно через чутливість теми, підозрювані шукали атовців через оголошення по всій країні з єдиною умовою – вони мали одразу передати землі в оренду маловідомій приватній агрокомпанії «Довіра 2008». Детально про цю справу Forbes Ukraine писав 23 квітня.
Точка зору слідства – це була схема з виведення держземлі вартістю понад 291 млн грн у приватні руки через учасників АТО. «Досить поширена схема», – каже детектив. Підозрювані – 12 осіб, серед яких – міністр агрополітики та продовольства Микола Сольський, його заступник Маркіян Дмитрасевич, колишній начальник Держгеокадастру Олександр Колотілін, директор агрохолдингу «Авіс Украгро», в який входить «Довіра 2008», Михайло Бугрименко.
Сольський протилежної думки. «Від цього всі виграли – атовці отримали землю і гроші, а держбюджет податки, – каже він. – Водночас Аграрна академія наук, маючи великий запас землі, у 90% випадків здає її в оренду за «сірими» схемами».
Чому міністр вважає, що злочину не було та яка його роль у цій історії?
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.