Категорія
Гроші
Дата

Forbes Digital

Президент підписав закон про захист покупців землі та активів, що раніше були державними. Документ посварив бізнес та антикорупціонерів. Як змінилися правила? 

4 хв читання

Земля, бізнес, добросовісний набувач /Getty Images

Рада посилила захист підприємців, які інвестують у державні активи та землю. Фото Getty Images

Прослухати матеріал

Прослухати матеріал

07:55 хвилин

x1
  • 1
  • 1.25
  • 1.5
  • 1.75
  • 2
00:00 / 07:55

Президент підписав закон, який має посилити захист підприємців, що інвестують у землю чи інші обʼєкти державної власності. Інша важлива зміна – добросовісний інвестор має право на компенсацію витрачених коштів, якщо суд вирішує повернути майно. Підприємці вважають що це поліпшить бізнес-клімат, а антикорупційні організації – що легалізує схеми. Як працюватимуть нові правила? (Оновлений матеріал від 13.03.2025)

Подарунок для справжніх лідерок та лідерів

Сертифікат Forbes — 365 днів доступу до якісної аналітики, інсайтів та історій успіху, що змінюють мислення. Купуйте зараз

Президент Володимир Зеленський, 7 квітня, підписав закон №12089, що вносить зміни у Цивільний кодекс України та посилює захист добросовісних інвесторів у землю.

12 березня Верховна Рада підтримала документ у другому читанні. Після цього на сайті президента зʼявились дві петиції із закликом накласти вето на документ та навпаки підписати його. Першу підтримали низка антикорупційних асоціацій, зокрема Центр протидії корупції (ЦПК) та Transparency International Ukraine. Другу – 32 бізнес-асоціації, а також відомі бізнесмени – співзасновник monobank Олег Гороховський, голова наглядової ради та засновник Ajax Systems Олександр Конотопський, засновник Netpeak Group Артем Бородатюк та десятки інших.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Перший випуск 2025 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні