Народився 7 червня 1986 у Києві. Закінчив КПІ за спеціальністю «Телекомунікаційні системи та мережі». 2011 року заснував компанію Ajax Systems. З 2023-го є членом ради директорів Спілки українських підприємців.
20 найбагатших українців 2022
«Гра закінчується, коли встаєш з-за столу. Тільки ти можеш її припинити», – відповідає на запитання про рецепт стійкості бізнесу засновник Ajax Systems. В березні компанія перевезла у 160 фурах київський завод на Закарпаття. А у квітні відновила виробництво. Влітку запустила новий завод у Туреччині.
Диверсифікація виробництва потрібна, щоб нівелювати воєнні ризики для замовників техніки Ajax з більш ніж 130 ринків світу. За вісім місяців бізнес зріс майже на 50%, Ajax не втратила жодного замовника і не переносила запуск нових продуктів. У компанії перед початком вторгнення працювало майже 1800 співробітників, нині – 2500.
Ajax не розкриває фінансових показників. Кілька інвестаналітиків приблизно оцінили виторг Ajax у $150–200 млн і кажуть, що це високомаржинальний бізнес. Скільки може коштувати компанія, що виросла в 1,5 раза під час ідеального шторму? «Покаже наступний продаж акцій», – каже Конотопський. За його словами, вже під час війни була пропозиція щодо купівлі частки за оцінки бізнесу в $700 млн, її відхилили всі акціонери.
«У разі відновлення хорошої кон’юнктури за результатами 2023 року оцінка може бути ближчою до $1,5 млрд», – говорить керівний партнер інвестфірми Soul Partners Ігор Верхогляд.
100 найбагатших українців 2021
«Коли керуєш зростанням і намагаєшся контролювати падіння – відчуття майже однакові», – говорить Олександр Конотопський, засновник і CEO виробника охоронних систем Ajax. Останніми роками він побував в обох ситуаціях. З 2015 року, коли Ajax вийшов за межі українського ринку, компанія запустила 33 продукти на 93 ринках.
У перші місяці пандемії продажі на деяких ринках знизилися вдвічі, але до кінця року сукупні доходи вдалося збільшити на 75% (точного розміру виторгу компанія не розкриває). На цьому пригоди не закінчилися. На початку пандемії основні виробники скоротили випуск електронних компонентів. А коли економіка повернула на ліпше і попит на електроніку зріс, з’ясувалося, що мікросхем на всіх не вистачає. Гіганти на кшталт Apple і Samsung уже застовпили собі місця в черзі за дефіцитним товаром. Трохи меншим компаніям, зокрема й Ajax, доводиться чекати. «Донині не все можна знайти, перекуповуємо дорожче, шукаємо заміни, це б’є по бізнесові», – розповідає Конотопський. Труднощі не затуляють горизонту. У 2021-му компанія планує найняти 200 нових співробітників в українські R&D і представити до 25 нових пристроїв.