Нацбанк надіслав банкам і фінустановам рекомендації, як виявити схеми мінімізації податків за допомогою ФОПів. Чому регулятор пішов на цей крок і як банки виконуватимуть його вказівки?
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
На початку листопада НБУ надав банкам і небанківським фінустановам рекомендації: як виявити «дроблення бізнесу», яке здійснюється задля оптимізації податків. Схема завдає бюджету втрат на 12 млрд грн, каже Олег Гетьман, координатор Економічної експертної платформи.
«Мета – детінізувати ринок», – каже співрозмовник в НБУ, який спілкувався на правах анонімності через сенситивність теми. Він не виключає, що рахунки ФОПів, які не пройдуть цю перевірку будуть закриті, а інформація про них передана до Держфінмоніторингу.
НБУ пішов на цей крок після перевірки декількох банків. «В одному системно важливому банку була провалена робота з виявлення можливих схем з ФОПами», – наводить приклад співрозмовник в НБУ.
Чи допоможуть рекомендації НБУ зменшити кількість схем й підвищити податкові збори та що про це думає банківський сектор?
Дві найпоширеніші схеми з ФОП
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.