10 листопада в Києві, в КВЦ «Парковому» пройшла перша конференція Forbes Tech. Більш ніж 30 спікерів розповіли, як розвиваються технології у масштбаха компаній, індустрій та глобального майбутнього. Про що конкретно пішла мова?
Даруємо 40% знижки на річну підписку Forbes Digital. Пропозиція діє за промокодом SEPT40 до 18 вересня включно. Оформлюйте за посиланням.
Топменеджерка Amazon, керівниця по роботі AWS зі стартапами у більш ніж 100 країнах, Ітчасо Араке Барріузо розповіла про корпоративну культуру компанії та її шлях до самопокращення. Ось як це може адаптувати український бізнес – у пʼятьох уроках:
- Напишіть лідерські принципи для компанії, впровадьте їх у всі ключові робочі процеси.
- Наймайте людей, котрі думають як власники.
- Давайте співробітникам можливість ухвалювати рішення.
- Заохочуйте культуру обговорень та дозволяйте іншим не погоджуватися.
- Якщо ви сумніваєтеся, обирайте дію замість бездіяльності.
Головний редактор Forbes Ukraine Володимир Федорин провів панельну дискусію щодо представленості жінок в IT-сфері разом з партнером-засновником Roosh Сергієм Токарєвим, керівницею венчурної студії PAWA Ганною Шуваловою, керівницею українського представництва Vimeo Юлією Півень та засновницею стартапу fuelfinance Альоною Мисько. Декілька кроків до покращення гендерного балансу: заохочувати STEM-навчання якомога раніше, розвивати систему соціальної та економічної підтримки працюючих матерів, переглянути процеси рекрутингу та підвищення персоналу.
Співзасновник маркетплейсу для онлайн-навчання Preply Дмитро Волошин пояснив, як сфера EdTech змінилася у пандемію і чому вона готова до приходу метавсесвітів.
Генеральний менеджер Cisco в Україні Сергій Мартинчук провів панель про R&D-розробки великого бізнесу. У ній взяли участь засновник Ajax Systems Олександр Конотопський, голова R&D-центру Samsung в Україні Андрій Фісуненко, директор з розробок SoftServe Микола Максименко, керівник департаменту інновацій МХП Микола Такзей, технічний директор Parimatch Tech Григорій Бакунов та член правління Ощадбанку Антон Тютюн. Їхній висновок – бізнес без інноваційних розробок неконкурентоспроможний у конкурентній глобальній економіці та в умовах легкого доступу до капіталу. «Ми продаємо порушення законів фізики», – охарактеризував інновації Ajax Systems Олександр Конотопський. Григорій Бакунов, CTO Parimatch Tech, розповів про переваги застосування методу керованого експерименту в ІТ-компаніях, під час якого бізнес надихається науковими підходами та методологією. Такий підхід, за словами спікера, незалежно від кінцевого результату є ефективним, адже дозволяє визначити перспективні напрями, в яких компанії слід рухатися.
Співзасновник стартапу Apostera, який розробляє проєкційні системи інфотейменту для автомобілів, розповів про майбутнє мобільності – чому виробники хочуть продавати підписки на машини і якою буде наступна транспортна революція.
Заступник головного редактора Forbes Ukraine Михайло Сапітон провів публічне інтервʼю з Романом Прокофʼєвим, співзасновником сервісу пошуку роботи Jooble, яким користуються у 71 країні світу. Як це – бути фаундером? Переживати щодо майбутнього та змінювати світ навколо.
Венчурний партнер фонду TA Ventures Ігор Перція провів панельну дискусію про культуру стартапів: як рухатися у темпі найбільш інноваційних бізнесів, не забуваючи про операційну ефективність. Своїми методами поділилися Вадим Нехай, віцепрезидент компанії VistaPrint, співзасновник та CEO компанії Readdle Ігор Жаданов, голова по роботі AWS (хмарного підрозділу Amazon) зі стартапами Надія Колібаба та засновник групи компаній Netpeak Артем Бородатюк.
Засновник групи компаній Liga Сергій Бондаренко розповів, як це – понад 30 років будувати багатопрофільний продуктовий бізнес в Україні. Голова холдингу Freedom Finance Тимур Турлов поділився своїми операційними принципами, які дозволили йому побудувати публічну компанію вартістю понад $4 млрд. Його рецепт: швидкість важливіша за точність, люди – головний актив, а комунікація – ключова навичка в епоху криз.
Дмитро Шимків, голова ради директорів Darnitsa Group, провів панельну дискусію щодо великого технологічного бізнесу. BigTech сьогодні у фокусі політиків, регуляторів та користувачів. Як функціонують ці компанії та що розробляють? Нік Білогорський розповів про культуру найму та розвитку персоналу в Google, Лідія Богданович – показала, як влаштована розробка технологій для доповненої реальності у Snap, керівниця відділу нових ринків Центральної та Східної Європи у Facebook Катажина Палівода – пояснила, чого підприємець може навчитися у найбільшої соціальної мережі. Ян Петер де Йонг, гендиректор «Microsoft Україна», розкрив правила успішної цифрової трансформації: коли компанія змінює технологічну складову, адаптувати треба й культурну.
Заключним спікером став співзасновник Fintech Band та monobank Олег Гороховський. Він розповів, як фінтех-технології допомагають змінювати модель споживання та конструюють нові правила гри у суспільстві.
Генеральні партнери конференції: Masterсard, Ощадбанк, NEQSOL, Freedom Finance, LEOGAMING, IBOX BANK, Parimatch Tech, ЛІГА.ЗАКОН.
Партнери: Інтергал-Буд, LG, Chivas, Casillero del Diablo.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.