Категорія
Новини
Дата

Amazon планує надати Україні $75 млн на підтримку хмарних технологій і гуманітарні цілі

Amazon Web Services планує надати Україні $75 млн підтримки. Також підписано меморандум про співпрацю на 2023 рік, йдеться у повідомленні Міністерства цифрової трансформації.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Кошти планується спрямувати на послуги з міграції державних реєстрів, інших важливих для функціонування держави баз даних до хмарного середовища AWS, повідомили в Мінцифри. 
  • Також частина коштів піде на на гуманітарну допомогу та техніку, яка допомагає українським дітям продовжувати освітній процес.
  • «У 2021 році Мінцифри підписало з Amazon AWS меморандум. Цьогоріч ми продовжуємо співпрацю, це стимулюватиме розвиток хмарних технологій у державних установах і на підприємствах», – зазначили у міністерстві. 
  • Ще один важливий напрям роботи з Amazon – освітній. Це безоплатні освітні курси та сертифікація AWS для українців. Пілотний проєкт ITSkills4U вже зібрав 11 000 українців, охочих навчитися ІТ-професій. 

Контекст

У червні повідомлялося, що Amazon Web Services допоміг українським міністерствам та підприємствам перенести в «хмару» понад 10 петабайтів даних.

24 лютого, у день вторгнення РФ в Україну, члени команди AWS зустрілися з представниками українського уряду й обговорили вивезення даних у спеціальних «валізах» AWS Snowball. В Amazon розповідають, що ці валізи були в Києві на третій день війни – відтоді AWS забезпечив міграцію на віддалені сервери чутливої інформації 27 українських міністерств, а також десятків освітніх закладів і приватних компаній на 10 петабайтів.

Український ринок «хмари» у 2021-му виріс на 25%, підрахував De Novo, і досягнув $50 млн. Глобальний ринок у 2022-му, за оцінками Gartner, досягне $482 млрд.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні