Категорія
Новини
Дата

Amazon перевів у «хмару» 10 млн гігабайтів даних українських держорганів і приватних компаній

Хмарний сервіс Amazon Web Services допоміг українським міністерствам та підприємствам перенести в «хмару» понад 10 петабайтів даних. Про це йдеться на сайті Amazon.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Зазначається, що до російського вторгнення українське законодавство вимагало, щоб деякі службові дані держорганів та вибрані дані приватного сектору зберігалися на серверах, які фізично розташовані в Україні. За тиждень до вторгнення, Верховна Рада ухвалила закон, який дозволив переміщувати дані уряду та приватного сектору в «хмару».
  • 24 лютого, у день вторгнення, члени команди AWS зустрілися з представниками українського уряду й обговорили вивезення даних у спеціальних «валізах» AWS Snowball. В Amazon розповідають, що ці валізи були в Києві на третій день війни — відтоді AWS забезпечив міграцію на віддалені сервери чутливої інформації 27 українських міністерств, а також десятків освітніх закладів і приватних компаній на 10 петабайтів.
  • Зараз триває 61 міграція державних даних з України й очікується, що їх буде ще більше.

Контекст

Раніше «ПриватБанк» повністю переніс ІТ-системи з фізичного центру зберігання даних у «хмару». Це дозволило компанії мінімізувати залежність від комп’ютерного обладнання, яке фізично присутнє в різних регіонах України та могло бути знищене під час війни. 

Український ринок «хмари» у 2021-му виріс на 25%, підрахував De Novo, і досягнув $50 млн. Глобальний ринок у 2022-му, за оцінками Gartner, досягне $482 млрд. 

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні