Категорія
Новини
Дата

Банки нарощують кредитування бізнесу паралельно зі скороченням державних програм – НБУ

1 хв читання

Українські банки три квартали поспіль нарощують корпоративне кредитування, водночас частка субсидійованих державою позик скоротилася до третини працюючого валового портфеля. Про це йдеться в Огляді банківського сектору за І квартал 2024 року.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • Попит на бізнес-кредити поза межами державних програм розширився, зокрема, з огляду на зниження ставок, зазначив НБУ.
  • Чистий гривневий кредитний портфель бізнесу зріс на 2,9% за квартал та на 7,2% в річному вимірі. 
  • Річні темпи зростання обсягу гривневих позик МСП прискорилися до 15,9%, йдеться в огляді. 
  • У 2023 році понад половини позик, наданих новим клієнтам, були отримані поза межами програми ʼДоступні кредити 5-7-9%ʼ. Разом з тим обсяги кредитного портфеля боржників за цією програмою в першому кварталі скоротилися. Погашення раніше виданих кредитів перевищує видачу нових, відзначили в Нацбанку.
  • Обсяг валових позик за державною програмою за перший квартал скоротився на 3% до 126 млрд грн. Частка кредитів за програмою ʼДоступні кредити 5-7-9%ʼ у гривневому працюючому валовому портфелі скоротилася до третини.
  • У першому кварталі обсяги кредитів найбільше зросли в торгівлі. Кредити у машинобудуванні та фінансовому секторі надавалися підприємствам державної власності. Агрокредити скорочувалися другий квартал поспіль через погашення раніше отриманих позик, йдеться в огляді НБУ.

Контекст 

Український сектор малого і середнього бізнесу готується до зменшення потоку «дешевого» кредитування у межах програми «5-7-9%». На початку травня уряд переформатував її, звузивши можливості для отримання позик на оборотний капітал. Тепер бізнес не зможе взяти кредит з ціллю фінансування оборотного капіталу більш ніж на 5 млн грн. 

Підприємці побоюються зниження конкурентоспроможності. Посадовці і банки натомість вважають, що на третій рік війни бізнес здатний забезпечити себе позиками на ринкових умовах.

На кого найбільше вплинуть нові правила «Доступні кредити 5-7-9%» та які є альтернативи пільгової програми в Україні, читайте в матеріалі Forbes.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні