Категорія
Новини
Дата

Байден планує підняти в США податки для багатих майже вдвічі. Фондовий ринок та криптовалюта відреагували падінням

Президент США Джо Байден запропонує майже вдвічі збільшити граничну ставку податку на приріст капіталу для тих, хто заробляє понад $1 млн – з нинішніх 20% до 39,6%. За рахунок цього планується покрити більшу частину соціальних видатків у рамках «Американського плану порятунку», пише Bloomberg.

Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • У поєднанні з існуючим податком на інвестиційний дохід загальна ставка федеральних податків для багатих інвесторів може скласти 43,4%.
  • Наразі податок на інвестиційний дохід складає 3,8%. За рахунок нього фінансується програма Obamacare – реформа системи охорони здоровʼя.
  • Таким чином, може бути скасоване положення податкового кодексу, згідно з яким податок на прибуток з інвестицій нижчий, ніж із робочої сили. Байден виступав за зрівняння ставок податку на приріст капіталу і податку на прибуток.
  • Очікується, що адміністрація Байдена опублікує пропозицію на наступному тижні.
  • Республіканці наполягають на збереженні податкових пільг 2017 року, введених експрезидентом Дональдом Трампом. Вони стверджують, що нинішня система приросту капіталу заохочує заощадження і сприяє економічному зростанню в майбутньому.
  • На тлі цих новин подешевшали акції на фондових ринках. Індекс S&P 500 впав на 0,9% на момент закриття. Прибутковість десятирічних казначейських облігацій впала до 1,54% з денного максимуму 1,59%.
  • Також через можливе підвищення податків знизилася вартість криптовалют, пише Reuters. Зокрема, біткоїн упав на 10%, до $49 332, а Ethereum на 11%, до $2227.

Контекст

В березні Байден підписав закон про пакет допомоги економіці «Американський план порятунку» на суму $1,9 трлн. Серед іншого пакетом передбачено $400 млрд для одноразових виплат по $1400 для 90% громадян США, які заробляють менше ніж $75 000 на рік. Окрім того, на інфраструктуру планується витратити $2,25 трлн. Також на допомогу державним та місцевим органам влади виділяється $350 млрд. Ці кошти підуть на компенсацію втрат доходів та оплату праці держслужбовцям.

На допомогу аеропортам збираються витратити близько $8 млрд, авіакомпаніям – $15 млрд, барам та ресторанам – $25 млрд. Ще $35 млрд передбачено решті транспортних компаній.

Цей пакет економічних стимулів став третім від початку пандемії та першим за президентства Джо Байдена. План стимулювання економіки на $1,9 трлн може викликати різке зростання інфляції і збільшити рівень боргу, який виріс після торішнього історичного пакету стимулів на $2 трлн, пише CNBC.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні