Бізнес просить дозволити бронювання без мобілізаційних завдань для критично важливих для економіки підприємств і подовжити ще на два місяці чинні бронювання без необхідності повторного погодження з Міноборони. Про це заявила Європейська Бізнес Асоціація.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- 20 вересня Верховна Рада ухвалила за основу урядовий законопроєкт №7687, яким пропонується внести дві ключові позиції, необхідні для організації прозорої та зрозумілої процедури бронювання військовозобов’язаних: дозволити проводити бронювання без виконання мобілізаційних завдань для підприємств, які є критично важливими для функціонування економіки; надати повноваження уряду розробити новий порядок бронювання, який має включати критерії зарахування підприємств до критичних.
- В ЄБА зазначили, що ці дві норми надзвичайно важливі для функціонування економіки в період воєнного стану. А потенційна втрата ключового персоналу є одним із чи не найбільших викликів – як для бізнесу, так і для економіки, заявили в Асоціації.
- «Останнім часом ми досить часто чуємо інформацію від бізнесу про вкрай великий відсоток мобілізації – у 10%, 17%, а часом і більше працівників. І часом це є вкрай важливі для продовження роботи працівники, як-то керівники виробництв тощо», – зауважила виконавча директорка ЄБА Анна Дерев’янко.
- За її словами, у таких умовах украй важко працювати бізнесу, на додачу до інших ризиків. «… у державі є критичні люди, без яких робота по певних напрямках майже неможлива, так і у бізнесі», – зазначила Дерев’янко.
- Тому ЄБА закликає народних депутатів ухвалити в цілому законопроєкт №7687 і вже зараз подовжити ще на два місяці чинні бронювання без необхідності повторного погодження з Міноборони.
- В ЄБА наголосили, що ухвалення закону – це лише перший крок до вирішення проблеми, оскільки лише після цього у Кабміну з’явиться можливість розробити та ухвалити необхідні підзаконні акти, що, за чинної процедури, забере ще мінімум місяць.
Контекст
У межах чинної системи бронювань обов’язковою умовою є виконання мобілізаційних завдань. Водночас, як зазначають представники бізнесу, отримати такі завдання практично неможливо, оскільки на рівні місцевої влади їх або взагалі не напрацювали, або напрацювали в дуже невеликій кількості. Тому подальша стабільна робота економіки опинилася в заручниках норм закону, які неможливо виконати.
Наразі залишилося приблизно чотири тижні до завершення чинних бронювань, і подальші затримки в ухваленні законопроєкту можуть завдати суттєвої шкоди економіці, ставлять під загрозу належне забезпечення та проведення осінньої посівної кампанії, зазначили в ЄБА.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.