Бізнес просить дозволити бронювання без мобілізаційних завдань для критично важливих для економіки підприємств і подовжити ще на два місяці чинні бронювання без необхідності повторного погодження з Міноборони. /Ілюстрація Shutterstock / Анна Наконечна
Категорія
Новини
Дата

Бізнес просить удосконалити процедуру бронювання працівників

Бізнес просить дозволити бронювання без мобілізаційних завдань для критично важливих для економіки підприємств і подовжити ще на два місяці чинні бронювання без необхідності повторного погодження з Міноборони. Фото Ілюстрація Shutterstock / Анна Наконечна

Бізнес просить дозволити бронювання без мобілізаційних завдань для критично важливих для економіки підприємств і подовжити ще на два місяці чинні бронювання без необхідності повторного погодження з Міноборони. Про це заявила Європейська Бізнес Асоціація.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • 20 вересня Верховна Рада ухвалила за основу урядовий законопроєкт №7687, яким пропонується внести дві ключові позиції, необхідні для організації прозорої та зрозумілої процедури бронювання військовозобов’язаних: дозволити проводити бронювання без виконання мобілізаційних завдань для підприємств, які є критично важливими для функціонування економіки; надати повноваження уряду розробити новий порядок бронювання, який має включати критерії зарахування підприємств до критичних.
  • В ЄБА зазначили, що ці дві норми надзвичайно важливі для функціонування економіки в період воєнного стану. А потенційна втрата ключового персоналу є одним із чи не найбільших викликів – як для бізнесу, так і для економіки, заявили в Асоціації.
  • «Останнім часом ми досить часто чуємо інформацію від бізнесу про вкрай великий відсоток мобілізації – у 10%, 17%, а часом і більше працівників. І часом це є вкрай важливі для продовження роботи працівники, як-то керівники виробництв тощо», – зауважила виконавча директорка ЄБА Анна Дерев’янко.
  • За її словами, у таких умовах украй важко працювати бізнесу, на додачу до інших ризиків. «… у державі є критичні люди, без яких робота по певних напрямках майже неможлива, так і у бізнесі», – зазначила Дерев’янко.
  • Тому ЄБА закликає народних депутатів ухвалити в цілому законопроєкт №7687 і вже зараз подовжити ще на два місяці чинні бронювання без необхідності повторного погодження з Міноборони.
  • В ЄБА наголосили, що ухвалення закону – це лише перший крок до вирішення проблеми, оскільки лише після цього у Кабміну з’явиться можливість розробити та ухвалити необхідні підзаконні акти, що, за чинної процедури, забере ще мінімум місяць.

Контекст

У межах чинної системи бронювань обов’язковою умовою є виконання мобілізаційних завдань. Водночас, як зазначають представники бізнесу, отримати такі завдання практично неможливо, оскільки на рівні місцевої влади їх або взагалі не напрацювали, або напрацювали в дуже невеликій кількості. Тому подальша стабільна робота економіки опинилася в заручниках норм закону, які неможливо виконати.

Наразі залишилося приблизно чотири тижні до завершення чинних бронювань, і подальші затримки в ухваленні законопроєкту можуть завдати суттєвої шкоди економіці, ставлять під загрозу належне забезпечення та проведення осінньої посівної кампанії, зазначили в ЄБА.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні