Категорія
Новини
Дата

«Боржомі» призупиняє роботу двох заводів. Їхні власники під санкціями

IDS Borjomi Georgia з 29 квітня призупиняє роботу на двох заводах через фінансові труднощі. У компанії працює близько 1000 осіб. Про це йдеться у заяві компанії, пише Перший канал Грузії.

Forbes запустив YouTube-проєкт «Країна героїв». Дивіться новий епізод про те, як Київстар та Vodafone постраждали від війни

Ключові факти

  • Основною причиною ситуації, що склалася, називаються «фінансові труднощі, які почалися через бойові дії в Україні».
  • До останнього часу єдиним виробником мінеральної води «Боржомі» була компанія IDS Borjomi Georgia, яка входить до складу IDS Borjomi International, що належить російській структурі «Альфа-груп» (раніше – компанія Georgian Glass & Mineral Water Co).
  • Належить виробництво «Боржомі» російському підприємцю, засновнику «Альфа-банку» Михайлу Фрідману, який потрапив під санкції Заходу після початку війни в Україні.
  • «Складна ситуація, що склалася на основних ринках збуту продукції компанії, посилювалася обмеженим доступом до банківських рахунків, що закривало можливість отримання валютного виторгу та розрахунків із кредиторами», – йдеться в заяві.
  • У компанії сподіваються, що найближчим часом ситуація покращиться і вони зможуть повернутися до роботи.

Контекст

Європейський Союз ввів санкції 28 лютого щодо акціонерів «Альфа-банку» Михайла Фрідмана та Петра Авена. 15 березня у рамках нового пакету санкцій Велика Британія заморозила активи Михайла Фрідмана. Він «отримував вигоду та підтримував уряд» завдяки своїм можливостям у наглядовій раді «Альфа-Груп» та раді директорів ABH Holdings S.A., власника найбільшого в Росії приватного банку «Альфа-банк». 

У квітні кроки партнерів підтримала Канада, яка також запровадила санкції проти Фрідмана.

Новий випуск Forbes Ukraine

Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні