Категорія
Новини
Дата

Британія готова відправити до Чорного моря військовий флот для супроводу суден з українським зерном – The Times

Британська влада розглядає можливість відправити до Чорного моря свої військові кораблі, щоб супроводжувати судна з українським зерном. Про це повідомляє The Times із посиланням на свої джерела.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • За інформацією видання, міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс обговорював створення такого «захисного коридору» з Одеси з міністром закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс.
  • Трасс схвалила ідею відправлення британських військових кораблів, пише The Times. Співрозмовник видання зазначив, що, аби остаточно ухвалити це рішення, Лондон чекає на згоду з боку США. Також ідею має підтримати Туреччина, яка з квітня закрила протоки Босфор та Дарданелли для військових кораблів.
  • «Військово-морські сили союзників очистять територію навколо порту від російських мін, щоб убезпечити транспортування життєво важливої продукції», – йдеться в матеріалі.
  • Крім того, за словами одного зі співрозмовників, можливо, що реалізувати цю ідею без домовленостей із РФ навряд чи вдасться, оскільки існує ризик виникнення інцидентів, пов’язаних із російськими військовими провокаціями.
  • Також планується розгорнути в Україні ракети великої дальності «для стримування будь-яких спроб Росії саботувати коридор». 

Контекст

Ініціатором створення коридору для вивезення українського зерна раніше виступила Литва. Глава МЗС країни Габріелюс Ландсбергіс запропонував провести для цього міжнародну військово-морську операцію.

Через морські порти Україна експортувала понад 70% усіх вантажів на загальну суму близько $47 млрд. З 24 лютого морські ворота на замку, заблоковані російським флотом і протикорабельними мінами. У портах та кораблях на рейді опинилися замкненими сотні тисяч тонн вантажів. Частину вдалося вивезти автотранспортом і залізницею, інші стоять під обстрілами або захоплені російськими військовими.

Україна не може вивезти близько 90 млн тонн виробленої аграрної продукції, через те що Росія заблокувала українські порти.

Вивезення цьогорічного сільськогосподарського врожаю з України планується за допомогою залізничного транспорту – DB Cargo, дочірнього підприємства Deutsche Bahn AG з вантажних перевезень. Таким чином, хоча б частково можна буде компенсувати неможливість застосування морського транспорту.

Також офіційні особи США та генсек ООН Антоніо Гуттереш вивчають можливий маршрут експорту українського зерна: на північ залізницею через Білорусь до литовського порту Клайпеда.

Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні