Категорія
Новини
Дата

Британський фунт підскочив після новини про скасування зниження податків

Курс британського фунта підскочив на початку торгів у Лондоні після того, як уряд оголосив про плани скасувати підвищення ставки податку на прибуток, пише Reuters.

Forbes запустив YouTube-проєкт «Країна героїв». Дивіться новий епізод про ХЕРСОН після окупації

6 жовтня. Онлайн-конференція Forbes «Без рожевих окулярів»

6 жовтня. Онлайн-конференція Forbes «Без рожевих окулярів»

Що ви дізнаєтесь: Правила розвитку бізнесу в умовах абсолютної невизначеності; Як отримати в клієнти й співпрацювати з Міноборони – найбільшим замовником у країні; Як «воєнні» інновації можуть допомогти вашому бізнесу; 2023-й у цифрах від Мінфіну й НБУ.

Квитки на конференцію за посиланням

20 спікерів: Олексій Резніков, Сергій Марченко, Михайло Федоров, Олександр Конотопський, Алекс Ліссітса, Сергій Ніколайчук, Юлія Бадрітдінова, Тарас Чмут та інші.

Коли: 6 жовтня, з 10:00 до 16:00

Ключові факти

  • Фунт зріс до $1,128, що є найвищим показником за 10 днів, тоді як ф’ючерси FTSE натякали на сильне відновлення фондового ринку, який постраждав через занепокоєння щодо планів витрат прем’єр-міністра Ліз Трасс та міністра фінансів Квасі Квартенга, зазначило агентство.
  • «З точки зору ринку, це хороший крок у правильному напрямку. Ринкам потрібен час, щоб прийняти повідомлення, але це має послабити тиск», – сказав Ян фон Геріх, головний аналітик Nordea. За його словами, питання все ще залишаються, і фунт, швидше за все, залишатиметься під тиском.

Контекст

Влада Великої Британії вирішила відмовитися від скасування максимальної ставки прибуткового податку, що становить 45% і застосовується до річного доходу понад £150 000 фунтів.

«Рішення про ставку податку в 45% стало просто величезним відволікаючим фактором від дуже потужного пакету заходів», – сказав міністр фінансів Квартенг.

Скасування максимальної ставки податку на прибуток було оголошено наприкінці вересня в рамках масштабної програми зі зниження податків, яка викликала критику з боку експертів через різке зростання дефіциту держбюджету і призвела до зльоту прибутковості держоблігацій. 

Для помʼякшення наслідків Банку Англії довелося призупинити запланований початок продажу держбондів і натомість знову почати купувати боргові папери.

Матеріали по темі
Новий випуск Forbes Ukraine

Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні