Категорія
Новини
Дата

Credit Suisse залучить $54 млрд від Центрального банку Швейцарії. Акції банку взлетіли на 40%

Акції Credit Suisse Group AG виросли найбільше за всю історію після того, як кредитор звернувся по займ до Швейцарського національного банку у розмірі 50 млрд франків ($54 млрд), пише Bloomberg. Банк прагне зміцнити ліквідність та довіру інвесторів після того, як падіння його акцій посилило побоювання щодо глобальної банківської кризи.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Згідно із заявою, банк, що базується в Цюріху, займе гроші у центрального банку ліквідності та зробить тендерну пропозицію про викуп до 3 млрд франків боргу, номінованого в доларах та євро. 
  • Напередодні головний акціонер Credit Suisse заявив, що «все гаразд» і що банк навряд чи шукатиме додатковий капітал, наступного дня його коментарі спровокували найбільший в історії обвал акцій.
  • Оголошення пролунало за бурхливою торговельною сесією, під час якої побоювання з приводу фінансового стану Credit Suisse схвилювали світові ринки, стривожили регулюючі органи в Європі та США і спонукали деякі фірми переоцінити свої ризики, повʼязані з банком.
  • Після новини про підтримку з боку Центробанку акції банку зросли на 40% у четвер.
  • У середу, 15 березня, акції впали на 31%, а облігації впали до рівнів, які сигналізують про глибоку фінансову кризу, оскільки постійні сумніви щодо охопленого скандалом кредитора поєднувалися з глобальним розпродажем банківських акцій.
  • «Ці заходи демонструють рішучі дії щодо зміцнення Credit Suisse, оскільки ми продовжуємо нашу стратегічну трансформацію», – заявив генеральний директор Ульріх Кернер.

Контекст

Другий за величиною кредитор Швейцарії, який веде свою історію з 1856 року, за останні кілька років постраждав від низки крахів, скандалів, зміни керівництва та юридичних проблем. Збиток компанії у розмірі 7,3 млрд франків минулого року звів нанівець прибуток попереднього десятиліття, а другий поворот стратегії банку за стільки років досі не зміг залучити інвесторів або зупинити відтік клієнтів.

Кредитор повідомив у своєму річному звіті раніше цього тижня, що відтік клієнтів продовжувався і в березні, хоча Кернер пізніше заявив Bloomberg Television, що банк залучив кошти після краху Silicon Valley Bank.

14 березня Credit Suisse опублікував звіт за 2022 рік, в якому йдеться про те, що банк виявив «суттєві недоліки» у контролі за фінансовою звітністю і ще не зупинив відтік клієнтів. 

За даними банку, відтік клієнтів у четвертому кварталі 2022 року зріс до понад 110 млрд швейцарських франків ($120 млрд). Вартість страхування облігацій банку від дефолту також зросла: 5-річні кредитні дефолтні свопи за борговими зобовʼязаннями Credit Suisse збільшилися з 549 до 533 базисних пунктів.

Національний банк Саудівської Аравії придбав частку Credit Suisse у розмірі майже 10% минулого року після того, як взяв участь у залученні капіталу Credit Suisse і зобовʼязався інвестувати до 1,5 млрд швейцарських франків ($1,5 млрд). Нацбанк Саудівської Аравії зараз є найбільшим власником акцій Credit Suisse. Управлінню з інвестицій Катару належать 6,8% акцій.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні