Категорія
Новини
Дата

Дефіциту медпрепаратів в Україні немає, галузь виходить на довоєнний рівень – Шимків

Дефіциту медичних препаратів в Україні немає, сказав на брифінгу голова ради директорів фармкомпанії Darnitsa Group Дмитро Шимків. За його словами, наразі працюють вже 80% аптек.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

  • В Україні зараз немає дефіциту ліків, лише з поодинокими препаратами можуть виникати перебої у постачанні. «Є окремі категорії ліків іноземних виробників, постачання яких є обмеженим через складні логістичні ланцюжки», – зазначив Шимків. Він наголосив, що українська фарма здатна закрити всі потреби українського населення. 
  • Обсяги фарміндустрії повертаються на довоєнний рівень, вважає Шимків. Зокрема, у перші дні повномасштабного вторгнення РФ, в Україні працювали лише половина аптек. Зараз – вже 80%, а це понад 16 000 аптек. 
  • «Індустрія продемонструвала спроможність забезпечити медицину: враховуючи поранених військових та цивільних, також планові операції та хронічні захворювання», – додав Шимків.

Контекст

«Дарниця» в квітні вийшла на довоєнні обсяги виробництва, проте, експорт сильно впав, заявляв Шимків в інтервʼю Forbes. За його словами, навіть довелось розконсервувати окремі виробничі лінії, тому що запит на ампули зріс. Загалом, ампульне виробництво збільшилося на 21%, інфузійних розчинів – на 44%, таблеток – на 3% нижче довоєнних обʼємів, заявляв Шимків.

«Дарниця» – лідер на українському ринку за обсягами продажів лікарських засобів у натуральному виразі. За даними компанії Proxima Research, «Дарниця» охоплює 14,37% українського фармацевтичного ринку – вдвічі більше, ніж найближчий конкурент.

Фармкомпанія випускає ліки близько 180 брендів у 15 різних формах – у вигляді таблеток, розчинів, крапель, порошків тощо. У 2021 році «Дарниця» виробила майже 19 млн ампул, близько 9 млн упаковок інфузійних розчинів та більш ніж 134,5 млн упаковок таблеток.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні