Дефіциту медичних препаратів в Україні немає, сказав на брифінгу голова ради директорів фармкомпанії Darnitsa Group Дмитро Шимків. За його словами, наразі працюють вже 80% аптек.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- В Україні зараз немає дефіциту ліків, лише з поодинокими препаратами можуть виникати перебої у постачанні. «Є окремі категорії ліків іноземних виробників, постачання яких є обмеженим через складні логістичні ланцюжки», – зазначив Шимків. Він наголосив, що українська фарма здатна закрити всі потреби українського населення.
- Обсяги фарміндустрії повертаються на довоєнний рівень, вважає Шимків. Зокрема, у перші дні повномасштабного вторгнення РФ, в Україні працювали лише половина аптек. Зараз – вже 80%, а це понад 16 000 аптек.
- «Індустрія продемонструвала спроможність забезпечити медицину: враховуючи поранених військових та цивільних, також планові операції та хронічні захворювання», – додав Шимків.
Контекст
«Дарниця» в квітні вийшла на довоєнні обсяги виробництва, проте, експорт сильно впав, заявляв Шимків в інтервʼю Forbes. За його словами, навіть довелось розконсервувати окремі виробничі лінії, тому що запит на ампули зріс. Загалом, ампульне виробництво збільшилося на 21%, інфузійних розчинів – на 44%, таблеток – на 3% нижче довоєнних обʼємів, заявляв Шимків.
«Дарниця» – лідер на українському ринку за обсягами продажів лікарських засобів у натуральному виразі. За даними компанії Proxima Research, «Дарниця» охоплює 14,37% українського фармацевтичного ринку – вдвічі більше, ніж найближчий конкурент.
Фармкомпанія випускає ліки близько 180 брендів у 15 різних формах – у вигляді таблеток, розчинів, крапель, порошків тощо. У 2021 році «Дарниця» виробила майже 19 млн ампул, близько 9 млн упаковок інфузійних розчинів та більш ніж 134,5 млн упаковок таблеток.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.