День Незалежності України попри високий державний статус поступається особистим та релігійним святам за популярністю серед українців, свідчить дослідження Zagoriy Foundation разом з їzhakultura на основі даних Gradus Research Company. Лише 9% респондентів вважають його найважливішим, що ставить його на шосте місце серед інших свят. Водночас День Незалежності викликає сильні емоції гордості у 48% українців, що свідчить про його значущість у контексті національної ідентичності.
Ключові факти
- Різдво та день народження близької людини очолюють рейтинг найважливіших свят для українців (19% кожне), тоді як День Незалежності займає шосте місце (9%).
- Різдво має особливу значущість для респондентів віком 51-65 років (21%), Новий рік є найважливішим для вікової групи 31-40 років (16,7%), а День Незалежності більш значущий для молоді віком 18-30 років, хоч і менш популярний серед старшого покоління.
- 48% респондентів відчувають гордість у звʼязку з цим святом, тоді як 12% – радість, а 8% – смуток.
- Найпоширеніші традиції святкування: носіння національного вбрання (32%), перегляд концертів і параду (25%), а також вивішування прапору (8%).
- Найбільш памʼятні роки: 27% респондентів вважають найпамʼятнішим святкування Дня Незалежності 2021 року, коли відбулася демонстрація літака Ан-225 «Мрія».
- Найбільш популярними стравами під час святкування є шашлик (22,5%), вареники (16%), борщ (15%), а також українське вино серед напоїв (30%).
Дослідження було проведене Zagoriy Foundation у серпні 2024 року за допомогою онлайн-анкетування, у якому взяли участь 1103 респонденти. Частина опитування проведена компанією Gradus Research серед чоловіків та жінок віком 18-60 років, які мешкають у населених пунктах з населенням понад 50 000 осіб (за виключенням тимчасово окупованих територій та зон активних бойових дій). Інша частина респондентів була опитана безпосередньо Zagoriy Foundation серед онлайн-користувачів.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.