Категорія
Новини
Дата

Державні ЗМІ Китаю порівняли онлайн-ігри з опіумом, що викликає залежність у дітей. Акції Tencent і NetEase обвалилися

1 хв читання

Китайські державні медіа розкритикували онлайн-ігри через їхній вплив на здоров’я дітей. Акції двох найбільших видавців ігор Tencent і NetEase обвалилися на 10% і 14% відповідно, пише CNBC.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • У статті видання Economic Information Daily, повʼязаного з державною газетою «Сіньхуа», йдеться про те, що залежність від ігор серед дітей «широко поширена» і може негативно вплинути на їхнє здоровʼя й розвиток. Зокрема стверджується, що в 2020 році через онлайн-ігри у більше половини дітей Китаю розвинулася короткозорість.
  • Також видання закликало до подальших обмежень у галузі. Зокрема, до більшого контролю над тривалістю часу, протягом якого діти граються в ігри, і суворішого контролю змісту ігор, аби зменшити кількість «неправильної» інформації.
  • Через кілька годин після публікації статтю було видалено. Утім, акції Tencent на Гонконгській біржі обвалилися на 10%. Станом на 12:24 ціна паперу складає понад $57. Акції NetEase обвалилися на 14%. Станом на 12:24 ціна паперу складає понад $18.

Контекст

Позиція, висловлена в газеті, не нова. Китайська влада намагається знизити вплив відеоігор на неповнолітніх. Так, 2018 року Пекін заморозив схвалення нових ігор через зафіксовану тенденцію погіршення зору в молоді. 2019-го влада ввела правила, що забороняють особам віком молодше 18 років грати в онлайн-ігри з 22:00 до 8:00 і обмежують кількість часу, упродовж якого вони могли грати.

Раніше NetEase і Tencent вже ввели заходи щодо захисту молодих гравців, включаючи реєстрацію справжніх імен для участі в іграх. Минулого місяця Tencent представила на смартфонах функцію розпізнавання осіб, аби переконатися, що гравець є дорослим. Після публікації статті Tencent оголосила про подальші ігрові обмеження. Зокрема, скорочення кількості часу, протягом якого люди віком молодше 18 років можуть грати в ігри компанії: в несвяткові дні з 90 хвилин до однієї години і в святкові дні з трьох до двох годин. Також Tencent заборонить дітям віком молодше 12 років витрачати гроші в грі. Tencent також закликала всю галузь обговорити можливість заборони ігор для дітей віком молодше 12 років.

Вибір часу для публікації статті викликав занепокоєння в інвесторів з огляду на недавні репресії щодо технологічних компаній і сектора освіти. Так, китайські регулятори вже заборонили освітнім платформам отримувати прибуток, залучати гроші й виходити на біржу, а від сервісів доставки їжі зажадали зробити зарплату курʼєрів не нижче мінімальної в регіоні.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні