ЄС майже вичерпав варіанти санкцій проти Росії, необхідно посилювати допомогу Україні – Боррель /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

ЄС майже вичерпав варіанти санкцій проти Росії, необхідно посилювати допомогу Україні – Боррель

Getty Images

ЄС майже вичерпав свої можливості каральних заходів проти Росії, увагу блоку необхідно переключити на фінансову та військову підтримку України, заявив в інтерв'ю Euractiv головний дипломат ЄС Жозеп Боррель.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • «З точки зору санкцій більше нічого робити, але ми можемо продовжувати збільшувати фінансову та військову підтримку», – сказав Боррель.
  • За останній рік ЄС затвердив 10 пакетів санкцій проти РФ, покликаних ускладнити фінансування війни та позбавити Росію технологічного обладнання та запасних частин для зброї, яка використовуватиметься проти України.
  • «Було б дивно, якби через рік після початку вторгнення залишалося набагато більше варіантів. Ми використовували наш покроковий процес, і ми діяли поетапно, можливо, іноді занадто поетапно», – додав він.
  • Через рік після вторгнення ЄС підходить «до кінця цих сходинок», визнав Боррель, відповідаючи на питання про наступні можливі кроки, які блок міг би зробити у відповідь на вторгнення Росії в Україну.
  • Натомість блок почав виявляти способи обходу санкцій та заморожені активи Росії, а також вивчає способи використання цих активів для оплати відновлення України.
  • «Відповідь завжди одна – продовжувати підтримувати Україну… У держави, що воює, багато фінансових потреб – це вимагатиме великих зусиль із нашого боку, тож санкції та військова підтримка – це ще не все», – сказав він.

Контекст

Європейська комісія, виконавчий орган ЄС, минулого тижня розповсюдила трикомпонентний план, в якому пропонується негайно передати Україні боєприпаси, зокрема 155-мм артилерійські снаряди, з існуючих запасів або бути в очікуванні замовлень. Вона також закликала обʼєднати замовлення для європейської промисловості та пообіцяла запропонувати заходи щодо скорочення бюрократичної тяганини, що заважає галузі нарощувати обсяги виробництва.

8 березня міністр оборони України Олексій Резніков перед зустріччю з європейськими колегами у Швеції повідомив, що Україні терміново потрібні артилерійські боєприпаси у великій кількості, і проєкта пропозиції ЄС щодо використання €1 млрд на закупівлю снарядів буде недостатньо, пише Bloomberg. Він додав, що Україна також має потребу в системах ППО, бронетехніці і танках. «Нам потрібен 1 млн снарядів, і це коштуватиме приблизно €4 млрд, – сказав Резніков журналістам. – Нам потрібно більше».

Посли ЄС погодили додаткові €2 млрд до Європейського фонду миру, щоб засвідчити «незмінну прихильність ЄС військовій підтримці України та інших партнерів», повідомляє представництво Швеції в ЄС.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні