Категорія
Новини
Дата

ЄС погодився ввести COVID-паспорти. Хочуть врятувати туристичний сезон цього літа

Країни Європейського Союзу офіційно погодилися випустити COVID-паспорти. Це дає змогу відкрити подорожі для туристів цього літа, пише Reuters з посиланням на джерела.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • COVID-паспорти полегшать можливість тим, хто вакцинований, перехворів на COVID-19 або має негативний результат тест, подорожувати країнами ЄС.
  • Для остаточного вступу в силу рішення про COVID-паспорти його має затвердити Європейський парламент.
  • Обговорення між законодавцями, національними представниками та виконавчою владою ЄС почнуться в травні.
  • Держави-члени будуть зобовʼязані визнавати вакцини, схвалені ЄС. Але країни за бажанням можуть також видавати COVID-паспорти особам, які щеплені російською вакциною Sputnik або китайською Sinovac.
  • Інші країни ЄС вирішуватимуть на власний розсуд, чи приймати COVID-паспорт з вакциною, яка не схвалена регуляторними органами ЄС.

Контекст

Через пандемію COVID-19 вже більше року діють обмеження на пересування. Це серйозно позначилося на індустрії подорожей і туризмі. Лише за перші вісім місяців 2020 року Всесвітня туристична організація (UNWTO) оцінила втрати експортних доходів від міжнародного туризму в $730 млрд. Даних за увесь рік поки не опубліковані.

Туристичний ринок в Україні скоротився на 60–70% 2020 року, у коментарі виданню «Економічна правда» розповів виконавчий директор Української асоціації туристичних агенцій Павло Григораш. Загалом туристична галузь України 2020 року отримала близько 60 млрд грн збитків через пандемію, повідомила голова Держагентства розвитку туризму України (ДАРТ) Марʼяна Олеськів.

Аби пожвавити туризм і полегшити пересування людей, президент Володимир Зеленський закликав розробити в Україні свою систему паспортів вакцинації від коронавірусу.

Цікаво, що Всесвітня організація охорони здоровʼя виступає проти паспорта COVID-вакцинації. В організації вважають, що запровадження паспорта вакцинації може бути несправедливим щодо людей, які не можуть бути вакциновані з певних причин. А такий документ тільки дасть можливість «несправедливості ще більше вкоренитися в системі».

Тим часом Китай першим у світі запустив цифровий сертифікат щеплення від COVID-19 для своїх громадян, які планують закордонні поїздки.

Важливі цифри

У світі щодня вводять приблизно 6,79 млн доз COVID-вакцин. За такого темпу вакцинації, щоб охопити 75% населення дводозовою вакциною, потрібно приблизно 4,5 року, пише Bloomberg.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні