Категорія
Новини
Дата

ЄС відмовиться від планів зупинити танкери, які перевозять російську нафту в треті країни – Bloomberg

Європейський Союз збирається пом’якшити свій пакет санкцій щодо експорту російської нафти, пише Bloomberg з посиланням на офіційні документи. Йдеться про відмову від заборони для європейських суден транспортувати російську нафту третім країнам.

Forbes запустив YouTube-проєкт «Країна героїв». Дивіться новий епізод про ХЕРСОН після окупації

Ключові факти

  • На виключенні пункту з шостого пакета наполягала, зокрема, Греція, яка входить до числа найбільших судновласників у світі. Причиною вказана відсутність згоди між країнами G7, кажуть джерела агентства.
  • Водночас ЄС залишає заборону на страхування поставок, яка все одно буде значною перешкодою для експорту російської нафти, пише видання.
  • Нові пропозиції передбачають, що заборона на страхування суден не стосуватиметься продукції, яка не походить з Росії, навіть якщо вона проходить через РФ транзитом. Це звільнило б нафту з Казахстану чи інших третіх країн, зазначає видання.
  • Норма набуде чинності через три місяці після її офіційного затвердження. На практиці це має обмежити продаж нафти з РФ. Основні гравці, швидше за все, обходитимуть стороною нафту з РФ. Проте, опитані Bloomberg експерти припускають, що торгівля може ще більше перейти до тіньової економіки.

Контекст

У шостому пакеті санкцій ЄС планував заборонити транспортування нафти та палива, які походять із РФ або експортувалися з РФ, у треті країни, зокрема шляхом переміщення з судна на судно. 

Обмеження на страхування суден практично закриє доступ Росії до ринків збуту продукції, сказав у коментарі WSJ Дарс Барстад, директор Frontline Ltd – компанії з найбільшим танкерним флотом у світі.

Компанії почнуть масово відмовлятися від транспортування енергетичної продукції РФ, вважає Барстад. Вони не зможуть застрахувати судна від загроз для природи, а значить, перестануть здійснювати рейси з російською нафтою на борту. Аналогічні санкції ЄС запровадив 10 років тому проти Ірану, щоб обмежити експорт нафти з країни. 

Греція допомагає РФ обходити санкції, попри спроб ЄС заборонити експорт російських енергоресурсів, повідомила напередодні німецька Die Welt. Квітнева частка Греції в транспортуванні російської нафти зросла втричі порівняно з 2021 роком.

За даними страхової компанії Lloydʼs, у квітні з портів РФ виїхало 190 танкерів, з них 76 – під грецьким прапором. Таким чином танкери з російською нафтою продовжують безперешкодно заходити в європейські порти попри санкції ЄС.

Матеріали по темі
Новий випуск Forbes Ukraine

Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні