Європейський союз відновить квоти на імпорт сільгосптоварів з України, які було скасовано на початку повномасштабного вторгнення Росії. Оновлені обмеження набудуть чинності 6 червня, пише Bloomberg із посиланням на Єврокомісію.
Оформлюйте передплату на 6 номерів Forbes Ukraine зі змістовними інтерв’ю, рейтингами та аналітикою, тепер зі знижкою 50%.
Деталі
- Квоти є тимчасовим заходом, і ЄС працює над переглядом поглибленої та всеохопної зони торгівлі між ЄС та Україною, зазначив речник Єврокомісії.
- Обмеження діятимуть до кінця 2025 року і становитимуть 7/12 від звичайних річних обсягів.
- Рішення не зустріло спротиву серед країн – членів ЄС. Утрималися Швеція, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Німеччина, Ірландія та Литва.
Контекст
У 2021 році, до початку повномасштабного вторгнення, Україна експортувала агропродукції на $27 млрд, значна частина якої йшла до ЄС. Після російської агресії експорт ускладнився через блокаду Чорного моря та руйнування інфраструктури. Скасування квот і мит ЄС у 2022 році стало важливим кроком для підтримки України, дозволяючи фермерам експортувати через наземні кордони.
Проте наплив української продукції викликав занепокоєння в країнах Східної Європи. Польські фермери, наприклад, протестували через низькі ціни на українське зерно, яке, за їхніми словами, загрожує їхньому бізнесу. Угорщина та Словаччина також запроваджували обмеження на імпорт, звинувачуючи Україну в недобросовісній конкуренції.
Міністерство економіки оцінило потенційні втрати українських експортерів через скасування режиму вільної торгівлі з Євросоюзом, який припиняє діяти 5 червня. Через потенційне повернення ринкових тарифів вони можуть втратити €2,9 млрд доходу на рік. Про це йдеться у матеріалі Forbes Ukraine.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.