Категорія
Новини
Дата

Газ у Європі подорожчав на 10% після рішення РФ перевести в рублі оплату постачання

Спотова ціна газу в Європі підскочила на 10% на оголошенні рішення Росії перевести оплату експорту газу в рублі, пише «Інтерфакс Україна».

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти:

  • Зростання щодо закриття попереднього дня становило понад 25%.
  • Ціна найближчого (квітневого) фʼючерсу на біржі ICE Futures злетіла до $1359 за тисячу кубометрів із рівня приблизно $1240. На день раніше торги газом на спотовому ринку завершилися на рівні $1077.

Контекст:

Президент Росії Володимир Путін заявив про прийняте рішення зобовʼязати покупців газу з недружніх країн купувати рублі на російському ринку та платити за постачання газу в російських рублях.

Окрім новинного фону, на ціну газу в Європі впливає двократне падіння вироблення електроенергії, що спостерігається наразі, внаслідок вітру. Минулого тижня (з 14 до 20 березня) вітроелектростанції забезпечили в середньому 17% вироблення електроенергії у ЄС, у понеділок цей показник упав до 13,8%, а у вівторок – до 11,3%. Далі на тижні очікується досить слабкий вітер, що скоротить вироблення електроенергії з відновлюваних джерел. Зниження цього показника є каталізатором зростання попиту на газ та ціни на нього.

Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні