Голосіївська окружна прокуратура закрила кримінальне провадження проти власника «Текстиль-Контакту» Олександра Соколовського «за відсутністю складу злочину». Про це 20 вересня повідомив сам бізнесмен на своїй Facebook-сторінці.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Кримінальне провадження закрито, а отримані підозри, вимагання грошових застав і арешт майна визнані незаконними, зазначив Олександр Соколовський.
- За словами бізнесмена, у відстоюванні своєї позиції, йому допомогли Рада з питань підтримки підприємництва при Президентові України (РППП) і Офіс Генерального прокурора.
- «Отримавши від мене офіційне звернення, РППП миттєво підключилась до вивчення наданих матеріалів і зробила все можливе для оперативного вирішення проблеми», – зазначає Соколовський.
- Офіс Генпрокурора невідкладно організував перевірку звернення, а прокуратура Києва передала справу в Шевченківську окружну прокуратуру, де, після слідчих дій справу було закрито, додає він.
- «Однак ця історія буде повністю завершена лише тоді, коли буде надана відповідна оцінка діям процесуального керівника — прокурора Голосіївської прокуратури Олександра Шаповалова», – зазначив Соколовський.
Контекст
Олександр Соколовський є співвласником однієї з найбільших текстильних компаній України «Текстиль-Контакт». До групи входять девʼять підприємств у семи регіонах України.
5 вересня заявив у Facebook про тиск із боку Голосіївської прокуратури м. Києва. «Історія виходить цікава – з обшуками, підозрами, вигаданими збитками державі на 46 млн грн та підняттям градуса залякування у вигляді запобіжних заходів моєму директору та партнеру на таку ж суму», – написав Соколовський.
Причина порушення справи – кілька тисяч метрів закинутих будівель колишнього піонертабору на околицях Києва з боку Бортничів на території 10 га, уточнив він.
«Кримінальне провадження триває більше року, і за цей час слідство проводило обшуки, допити, огляди та інші слідчі дії, спрямовані не на обʼєктивне розслідування, а на тиск на підприємство та його власників, йшлося в заяві «Маніфест 42». Детальніше про цю справу Forbes Ukraine писав тут.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.